AK Parti’li Ünal: Çırpınırdı Karadeniz’i söylediğim için bana ‘kirli faşist’ diyerek dayak attılar

09.04.2022
AK Parti’li Ünal: Çırpınırdı Karadeniz’i söylediğim için bana ‘kirli faşist’ diyerek dayak attılar


AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 40 yıl ilkin eğitim görmüş olduğu okulunu ziyaret etti.

DAYAK YEDİĞİ ANISINI ANLATTI

Ünal, Yatırım Değerlendirme Toplantısı’na katılmak suretiyle geldiği kentte, toplantı sonrası 40 yıl ilkin eğitim görmüş olduğu, o dönem ortaokul olan Mükrimin Halil Lisesi’ni ziyaret ederek sınıfındaki sırasına oturdu. Ziyaretin peşinden okul bahçesinde gazetecilere anılarını özetleyen Ünal, leblebi tozu ve çemen ekmek yediği günleri özlediğini söylemiş oldu.

AA-20220409-27516150-27516148-AK_PARTI_GRUP_BASKANVEKILI_MAHIR_UNAL_KAHRAMANMARASTA

Ünal, birçok öğretmenini hatırladığını belirterek şunları kaydetti:

“O vakit, 1980 öncesi Milliyetçi Cephe hükümeti düştü, aynı gece okul el değiştirdi. Hükümetin değişmiş olduğu gün Türkiye’de her şey değişirdi. Şimdi diyorlar ya yok efendim şu şekilde oldu bu şekilde oldu. Milliyetçi Cephe hükümeti düştü, burada okuyan abilerimizin hepsini kovaladılar, CHP geldi iktidara. Burada okuyanların kimisi Darende’ye firar etti. Şu sebeple okul el değiştirdi. Ben de orta ikinci derslik öğrencisiyim dedim ki ‘bana kimse bir şey demez herhalde’, hiçbir yere gitmedim, kalktım kuzu kuzu geldim okula beni çevirdiler. Dediler ki ‘kirli faşist sen çırpınırdı Karadeniz’i mi söyledin? Meğer ki ben çırpınırdı Karadeniz’i söylemişim, bana o merdivenin orada bir dayak attılar.”

Ünal, ondan sonra Kızılcaoba Mahallesi’ndeki öğretmenevi inşaat alanı ile Güneşli Mahallesi’ndeki Hacı Hasan Cami Külliyesi inşaat sahasında araştırmalarda bulunmuş oldu, yetkililerden data aldı.

Ünal’a ziyaretlerinde, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Celalettin Güvenç ve Mehmet Cihat Sezal ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel birlikte rol aldı. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün ziyaretini iptal ettiCumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün ziyaretini iptal etti
Rusya'dan çok konuşulacak iddia: Rus füzeleri değilRusya’dan oldukca konuşulacak iddia: Rus füzeleri değil
Tren istasyonunu vurdular: Ölü ve yaralılar var! Rusya'dan açıklamaTren istasyonunu vurdular: Ölü ve yaralılar var! Rusya’dan izahatYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.