AK Parti’nin masasındaki son anket neticeleri

16.03.2023
AK Parti’nin masasındaki son anket neticeleri


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, yaptırdıkları son üç ankette AK Parti yüzde 41, Cumhur İttifakı’nın ise yüzde 53 oy aldığını söylemiş oldu.

Türkiye seçime gidiyor..

Sayılı günlerin kalmış olduğu Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşılırken, politika arenasında coşku arttı.

Cumhur İttifakı’nın talibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olarak açıklanırken, Millet İttifakı ise aylarca devam eden toplan, dağıl toplantısı ve krizlerin arkasından talibi belirleyerek Kemal Kılıçdaroğlu adını duyurdu.

Hararetli günler yaşanırken, siyasal partiler de kendi içlerinde seçime yönelik anketler yaptırmaya devam ediyor..

AK Parti yüzde 41, Cumhur İttifakı yüzde 53

CNN Türk’te Ahmet Hakan’a konuk olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, AK Parti’nin yaptırdığı son 3 anketin neticelerini deklare etti. 

Buna nazaran çıkan sonuçlarda AK Parti yüzde 41, Cumhur İttifakı ise yüzde 53 oy alarak zirvede..

Şen, şu ifadeleri kullandı:

Haftada 3-4 araştırma yapıyoruz. Bunu daha öncesinden ayda bir olarak yapıyorduk. 10 gün içinde bu araştırmaları yapıyoruz. Meydana getirilen araştırmalar birbirini kontrol etsin istiyoruz. Alt ve üst eşiklere bakıyoruz. Şu son yedi günde 3 araştırma bitti.

AK Parti yüzde 41 olarak gözüküyor. 40 küsür, 41 küsür, 41 benzer biçimde üç araştırmada çıkan sonuçlar bu şekilde. Yüzde 41 demek daha doğru. Cumhur İttifakı’nın oy oranı yüzde 51. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise 53 küsür görünüyor. 53 ile beraber 55’i de gördüm.

“Cumhurbaşkanımıza yüksek itimatı yansıtıyor”

Zelzele sürecine baktığımızda Erdoğan mı bu hasarı toparlar, rakipler mi toparlar dediğimizde arada yar var. Cumhurbaşkanımıza olan yüksek itimatı yansıtıyor. Vatandaşımızın Cumhurbaşkanımızdan bir beklentisi var.

Araştırmalarda yüzde 53’ü daha sağlam olarak gördüğüm için bunu dile getiriyorum. Cumhur İttifakı’nın yüzde 51 civarında bir oy oranı olacağını ön görüyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.