Akbank Kredi Faizi

16.03.2021
Akbank Kredi Faizi

Akbank Kredi Faizi; Genel olarak bankaların güncel olarak açıklanan faiz oranları dışında ilerisi için pek fazla bir şey söylenmiyor. Bu rakamlarla ilgili yorum yapmak zor oluyor. Her banka genel olarak faiz oranlarını kendi doğrultusunda belirler. Bu belirleme piyasa hareketliliğinden ve arz talebe göre ekonomik olaylardan etkilenir. Bu yüzden de Akbank kredi faizi artacak ya da azalacak gibi bir yorum da bulunulmuyor. En iyi kredi faiz oranı en uygun kredi anlamına gelmez.

Komisyon ve diğer ek ücretler de toplam tutarı etkiler. Bu yüzden faiz oranlarını ve toplam tutarları iyi araştırmak gerekir. Kredi almanız için kredi notunuzun da yüksek olması gerekir. Kredi notunun düşük olması bankalar tarafından borçlarını ödeyemiyor olarak anlaşılacağı için kredi almanız oldukça zor bir hale gelir. Kredi başvurunuz geri çevrilir. Kredi notu yüksek olan kişilere daha uygun faiz oranıyla kredi verilir. 0-1900 arasında oluşan kredi puanı yükseldikçe borçlarını ve kredilerini düzenli ödeyen, aksatmayan müşteri olduğunuz anlamına geliyor.

Kredi notunuzu yükseltmek için ise ödemelerinizi gününde ve düzenli olarak yapıyor olmanız gereklidir. Bunun için ise gelirinizin giderinizden fazla olmaması oldukça önemlidir. Sürekli kredi kartı başvurusunda bulunmanızda bankalar tarafından paraya ihtiyacı var olarak anlaşılacağı için kredi notunuzu düşüren bir etkendir. Ödemelerin son ödeme tarihinden sonra yapılması da bu kredi notunu olumsuz etkileyen etkenlerin başında geliyor. Düzenli ödeme yapmak ve borçların sadece asgarisini değil tamamını ödemek kredi notumuzu yükseltmeyi sağlar. Yüksek limitli bir kart borçlanması kredi notumuzu düşürür ama ödedikçe kredi notumuz artar.

Bankaların uygulayabileceği en yüksek faiz oranı 3 ayda bir merkez bankası tarafından açıklanır. Akbank kredi faizi başvurusunu kendi internet sitelerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Kredi başvurusu yaparken 18 yaşını doldurmuş olmak ve gelir belgesine sahip olmak gerekir.

Emekliler için ise bu yaş sınırı 70. Ayrıca bankaların faiz oranları sürekli değişiklik gösterir. Bu yüzden faiz oranlarını sık sık kontrol etmekte fayda var. Size en uygun faiz oranını bulup ona göre bir ödeme planı oluşturmanız gerekir. Giderleriniz gelirinizden fazla olmamalı böyle bir durumda yine ödeme güçlüğü yaşar ve kredi notunuzun düşmesine sebep olursunuz. Daha sonra bir kredi almak istediğinizde işiniz bir hayli zorlaşır.

Akbank Kredi Faizi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Akbank Kredi Faizi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Akbank Kredi Faizi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Akbank kredi faizi için gerekli olan bazı belgeler vardır ve onlar şu şekildedir;

KİŞİSEL OLARAK;

T.C kimlik kartı ya da pasaport

ALINACAK KONUT İÇİN;

Kat mülkiyeti tapusu ya da kat irtifakı tapusu

Yapı kullanım izni belgesi ya da kat irtifakı tapusu

İnşaat ruhsatının fotokopileri

Akbank Kredi Başvurusu Formunda İstenen Kişisel Bilgiler

Ad, soyad

T.C kimlik numarası

Bireysel vergi numarası

İkametgâh Adresi

Telefon numarası

Kiracı veya ev sahibi olma durumu

Meslek sahibi olmak

Okuyor iseniz öğrenim durumu

Askerlik durumu

Medeni durumunuz

Akbank Kredi Başvuru Formunda İstenen Mali Bilgiler

Otomobil marka ve de yılı

Taşınmaz mülk listeniz

Gelirinize dair belge

Aylık net giderleriniz

Diğer bankadaki hesaplarınız

Akbank Kredi Notu Öğrenme

Akbank kredi notunuzu isterseniz banka şubesinden isterseniz de mobil uygulamadan kolayca öğrenebilirsiniz. Mobil uygulama sayesinde yer ve zaman fark etmeden kolaylıkla kredi notunuzu öğrenip başvurunuzu yapabilirsiniz. Mobili uygulamadan kredi notunuzu öğrenmek için uygulayacağınız adımlar şu şekildedir;

Akbank Direkt Mobil uygulamasını indirin,

Başvuru ve Nakit İhtiyaçlarım menüsüne girin,

Menüdeki Risk Raporu (KKB) butonuna tıkladıktan sonra, Findeks kredi notu sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.