Akçakale saldırısının arkasından 44 terörist öldürüldü

15.01.2022
Akçakale saldırısının arkasından 44 terörist öldürüldüUlusal Müdafa Bakanı Akar: “(Akçakale’deki terör saldırısının arkasından başlatılan operasyon) Cezalandırma operasyonları sonucunda 44 terörist etkisiz hale getirildi.”

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi sınır hattında 3 asker, teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit düşmüştü.

Ulusal Müdafa Bakanı Hulusi Akar da, Akçakale hudut hattındaki terör saldırısının arkasından başlatılan operasyonlara ilişkin suali yanıtladı.

Akar, Akçakale saldırısının arkasından başlatılan operasyonlarda şu ana kadar 44 teröristin etkisiz hale getirildiğini deklare etti.

“ŞEHİTLERİMİZİN KANLARINI YERDE BIRAKMADIK”

Teröristlerin hain EYP’li saldırısında 3 kahraman Mehmetçiğin şehit bulunduğunu hatırlatan Akar, “Hain saldırının arkasından belirlenen hedeflere yönelik cezalandırma operasyonları başlattık. Cezalandırma operasyonları sonucunda kahraman Mehmetçik tarafınca, son durum itibarıyla, 44 terörist etkisiz hale getirildi. Şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Suriye’deki muhataplarımızın mutabakatlar kapsamındaki sorumluluklarını yerine getirmesini bekliyoruz. Sınırlarımızın ötesinden gelen, planlandığını değerlendirdiğimiz saldırıların tahammül sınırlarımızı zorladığını hatta tahammül sınırlarımızı aştığını söyleyebiliriz” diye konuştu.

Hulusi Akar: Akçakale saldırısının ardından 44 terörist öldürüldü #1

“MİSLİYLE KARŞILIK BULACAĞINDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

Şehitlere bir kez daha rahmet, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve aziz millete başsağlığı dileklerini ileten Akar, “Meydana getirilen her saldırının misliyle karşılık bulacağından ve hesabının sorulacağından kimsenin şüphesi olmasın” ifadesini kullandı.

Hulusi Akar: Akçakale saldırısının ardından 44 terörist öldürüldü #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.