Akdeniz’de 228 düzensiz göçmen kurtarıldı

14.02.2022
Akdeniz’de 228 düzensiz göçmen kurtarıldıFransa merkezli SOS Mediterranee, düzenlenen operasyonlarla ilgili bilgileri paylaştı.


Akdeniz'de 228 düzensiz göçmen kurtarıldı

Akdeniz’de hafta sonu göçmen kurtarma operasyonu düzenlendi.

Fransız sivil cemiyet kuruluşu (STK) SOS Mediterranee, 24 saatten kısa zamanda 228 düzensiz göçmeni kurtardığını duyurdu.

4 KURTARMA OPERASYONU

Marsilya merkezli SOS Mediterranee’den meydana getirilen açıklamada, hafta sonu STK’ya ilişkin Ocean Viking gemisiyle 4 kurtarma operasyonu düzenlenmiş olduğu açıklandı.

Açıklamada, ilk operasyonun cumartesi günü öğleden sonrasında Malta açıklarında yapıldığı ve aşırı dolu ahşap teknedeki 93 kişinin kurtarıldığı aktarıldı.

AYRINTILAR PAYLAŞILDI

Cumartesiyi pazara bağlayan gece ise Libya arama kurtarma bölgesinde aralarında 1 bebeğin de bulunmuş olduğu 88 kişinin kurtarıldığı anlatılan açıklamada, pazar sabahı Malta açıklarında su alma riski bulunan ahşap teknedeki 22 şahıs ile gene aynı bölgede cam elyaflı teknede batma tehlikesi geçiren 25 kişinin kurtarıldığı kaydedildi.

Akdeniz de 228 düzensiz göçmen kurtarıldı #1

228 GÖÇMEN KURTARILDI

Açıklamada, operasyonlarda kış ve soğuk hava koşullarına karşın botlarla Avrupa’ya ulaşmaya çalışan ve aralarında 49’u refakatçisiz 51 çocuğun bulunmuş olduğu 228 düzensiz göçmenin kurtarıldığı kaydedildi.

Açık deniz arama kurtarma derneği olan SOS Mediterranee, 2015’te kurulduğundan bu yana 2018’in sonuna kadar Aquarius, 2019’dan itibaren Ocean Viking gemileriyle Akdeniz’de 34 bin 858 kişiyi kurtardı.

Internasyonal Göç Örgütü’ne nazaran dünyadaki en tehlikeli göç rotası olan Akdeniz’de 2014’ten bu yana 17 bin şahıs yaşamını yitirdi ya da mavi sularda kayboldu.

Akdeniz de 228 düzensiz göçmen kurtarıldı #2

Akdeniz de 228 düzensiz göçmen kurtarıldı #3

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.