Akıllı Telefon Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekilen Şeyler

05.05.2020
Akıllı Telefon Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekilen Şeyler

Akıllı telefon kullanırken dikkat edilmesi gerekilen şeyler; Akıllı telefonlar yaklaşık 15 yıldır hayatımızda yer alıyor. 15 yıllık bu süre zarfında yaygınlaşan ve hayatımızın her alanında yer alan akıllı telefonları, kullanırken bir hayli dikkatli olmakta fayda var. Bu noktada da devreye akıllı telefon kullanırken dikkat edilmesi gerekilen şeyler giriyor. Çünkü, akıllı telefonlar yanlış kullanıldığında birçok probleme yol açabiliyor. Bu problemler zihinsel ve bedensel olabiliyor. Bu makalede akıllı telefon kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? Sorusunun cevabını bulacaksınız.

Akıllı Telefon Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekilen Şeyler

Akıllı telefon kullanmayı bırakmak elbette ki mümkün değil. Günümüz teknoloji çağında neredeyse her iş akıllı telefon üzerinden yürümekte. Ancak, doğru kullanarak kullanmaya çalışırsak, akıllı telefon kullanımına devam edebiliriz.

Akıllı Telefon İle Uyumamalısınız

Akıllı telefon kullanırken dikkat etmemiz gereken şeyler listesinin başında uyku sırasında telefonu baş ucumuza koymak yer alıyor.

Akıllı telefonlar, içerisinde radyasyon barındırması ile biliniyor. Bu nedenden dolayı da insandan olabildiğince uzak tutulması gereklidir. Eğer, radyo dalgalarından kötü bir şekilde etkilenmek istemiyorsanız, telefonunuzu en az 1-2 metre uzağınıza koyun ve uyuyun.

Sinyal Gücü Az İse Telefonu Kapatın

Herhangi bir noktada telefonunuz çekmiyor olabilir. Bu gayet normaldir fakat, bu durumda telefonu kapatmanız gereklidir. Sinyalin az olduğu yerlerde telefon sinyali almak için fazlaca enerji harcar. Sizler de bu fazla radyasyondan olumsuz bir şekilde etkilenebilirsiniz.

Telefona Çok Temasta Bulunmayın

Akıllı telefon kullanırken dikkat etmemiz gereken şeyler listesinin sonrasında temas konusu yer alıyor. Yapılan araştırmalarda görüldü ki; telefon ile fazla temas halinde olmak, çeşitli cilt problemlerine yol açıyor. Aynı zamanda ilerleyen zamanlarda kansere yol açıyor. Telefonun fazla sıcak olması ve sürekli temas halinde olmanız problemler yaratabilir. Bu nedenden dolayı da telefonunuzu çantanızda taşıyın veya kullanımını azaltın.

Akıllı Telefon Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekilen Şeyler

Akıllı Telefon Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekilen Şeyler

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir