Akşener’den emekli maaşı mesajı: En düşüğü asgari ücret kadar olmalı

12.08.2022
Akşener’den emekli maaşı mesajı: En düşüğü asgari ücret kadar olmalı


İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, bir takım ziyaret için Aksaray’a geldi. Eski Endüstri Caddesi’nde parti otobüsünden inen Akşener, halka seslendi.

Siyasetçilerin birbirlerine söz çarptırdığını belirten Akşener, “Acım var. Oldukça uzun süreden beri sizin tasalarınızın konuşulmadığı, buna karşılık ‘şuculuk’, ‘buculuk’ üstünden devamlı siyasetçilerin birbirine söz çarptırdığı fakat sizin derdiniz konuşulmadığı için de her birinizin ayrı ayrı çırak çıkmış olduğu bir sistem var bu ülkede. Dolayısıyla onu değiştirmenin yolu bu. Örnek olarak çarık- kundura- çanta dükkanı var karşımda. O dükkanın sahibinin, işletmecisinin müşterisi velinimettir. Doğru mu? Doğru. Dolayısıyla siyasetçi için satın alan kimdir? Seçmendir. Seçmeni velinimettir. Velinimetine, ‘terörist’ diyebilir mi? ‘Nankör’ diyebilir mi? Diyemez. Dolayısıyla ‘şükürsüz’ diyebilir mi? Diyemez. Su görününce teyemmüm bozulduğuna gore demek ki yapmamız ihtiyaç duyulan şu; bu aziz millet, velinimettir. Seçmen velinimettir. Siyasetçinin görevi; ister iktidar ister karşıcılık, sizin tasalarınızı dinleyip çözüm üretip o çözümler üstünden rekabet etmektir” diye konuştu.

52496a80a39fbb2fcc69a9327ec3a597

“ÇİFTÇİNİN ELİNDE NE KADAR PARA KALABİLİR”

Akşener, çiftçinin elektrik faturasının yüksek bulunduğunu belirterek, ”İç Anadolu Bölgesi’nde hepinizin derdi suyun kaybolması, elektrik pompasıyla su çıkarılması, sulamanın bu şekilde yapılması. 113 bin liralık elektrik faturası gördüm. 60 bin liralık satmaca gördüm. 52 bin liralık satmaca gördüm. Yahu bunu ödeyen bir çiftçinin, 3 ayda 180 bin lira ödemek zorunda kalan bir çiftçinin malından elinde ne kadar para kalabilir? Bunun içine bir de koyun mazotu, koyun ilacı, koyun gübreyi. Geriye ne kalır?” dedi.

7b9e9350a01de06b8bbbc4060b5d5748

EMEKLİLERE MESAJ: AZ KALDI, YAPACAĞIZ

Emekli maaşlarının düşük bulunduğunu korumak için çaba sarfeden Akşener, “Ey emekliler, söyleye söyleye 3 bin 500 liraya getirdiler. 1500 lira emekli maaşı alanlar vardı. Sizden öğrendim. Anlata anlata bir noktaya geldi fakat bizim dediğimiz şuydu; en düşük emekli maaşı, asgari ücret kadar olmalıdır. Şimdi bu dostlar bunu yapmış oldu yapmış oldu, yapmadılar; azca kaldı, biz yapacağız” diye konuştu.

Meral Akşener, konuşmasının arkasından esnafı ziyaret etti. (DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayazma Camii açılış törenine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, Ayazma Camii açılış törenine katıldı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den 'Cumhurbaşkanı adayı mısınız?' sorusuna çok konuşulacak cevap!İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den ‘Cumhurbaşkanı talibi mısınız?’ sorusuna oldukca konuşulacak yanıt!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni indirim açıklaması! 'Büyükbaş hayvan etleri de indirimli satılacak'Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni indirim açıklaması! ‘Büyükbaş hayvan etleri de indirimli satılacak’YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.