Akşener’in Ankara ziyaretinde duygulu anlamış olur! ‘Çocuğumu okutamıyorum’ diyerek ağlayan hanıma verdiği cevap dikkat çekti

05.07.2022
Akşener’in Ankara ziyaretinde duygulu anlamış olur! ‘Çocuğumu okutamıyorum’ diyerek ağlayan hanıma verdiği cevap dikkat çekti


İYİ Parti lideri Meral Akşener, Ankara’da esnafı ziyaret etti ve Çankaya’daki Kuğulu Park’ta konuşma gerçekleştirmiş oldu. Konuşmasında emekli maaşlarının asgari ücret kadar olmasını talep ettiklerine değinen Akşener, son zammı anımsatarak “Şimdi yine artırdılar. Yeter mi, yetmez!” ifadelerini kullandı. Akşener çiftçilerin gübre atamadığını söyleyerek iktidara tepkisini gösterirken ise “Sizi adam yerine koymayan bu iktidar için, bu zihniyet için sandıkta helal oylarınızla hepsini emekliye beraber sevk edeceğiz” dedi. Akşener’e ağlayarak çocuğunu okutamadığını söyleyen bir hanıma İYİ Parti liderinin verdiği cevap duygulu anlamış olur yaşanmasına niçin oldu.

FW5vTM2WIAAMjP6

“ONA ‘DUR’ DİYECEKSİNİZ”

Tunalı Hilmi Caddesi’ndeki Kuğulu Park’ta esnaf ziyareti öncesi konuşma meydana getiren Akşener, “Siz milletsiniz, siz asılsınız, siz bizi seçensiniz. Kısaca asli unsursunuz. Dolayısıyla biz siyasileri, dertleriniz üstünden çözüm üreterek yarıştırmalısınız. Ne süre size kimlik siyaseti yapıyorlarsa ne süre inançlarınız üstünden sizi bölmeye çalışıyorlarsa ne süre sizi kardeşinize, dostunuza, komşunuza düşman hale getiriyorlarsa ona ‘dur’ diyeceksiniz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Ziyaretler esnasında bir esnaf, elektrik faturası ve vergilerden yakınma ederek, vergilere yetişemediğini, personelin maaşını ödeyemediğini söylemiş oldu. Borçlarını devamlı yapılandırdığını ifade eden esnaf, ödeyemediği 6 bin liralık elektrik faturası için gelen suç duyurusu bildirimini de Akşener’e gösterdi.

“KENDİMİ HEP MUHSİN BAŞKANIN KIZ KARDEŞİ GÖRDÜM”

Akşener, Millet halindeki bir esnafın helikopter düşmesi sonucu yaşamını kaybeden merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’na ilişkin sorusu üstüne, “Ne yaptığımı Furkan Yazıcıoğlu’na sorabilirsin. ‘Şudur katili’ diyemeyeceğim fakat o katillerin olmasına dair Furkan’ın arkasındayım. Kendimi hep Muhsin başkanın kız kardeşi gördüm, sen de o şekilde gör.” yanıtını verdi.

Ziyaretler esnasında Akşener, ağlayarak çocuğunu okutamadığını söyleyen bir vatandaşa sarılarak, “Çocuk bende” dedi.

zxcvz

Bazı esnaf, elektrik faturası, kira ve işlerin durgunluğundan yakınma ederken, Akşener, bugün asla satış yapmadığını söyleyen esnaftan güneş gözlüğü satın aldı. (AA)

“SİZİ YÖNETEN AĞALAR DA BİLMİYOR”

Akşener’in öteki açıklamalarından öne çıkan noktalar şu şekilde:

  • Bu gezilere başladığımda bin 500, bin 900, 2 bin, 3 bin lira emekli maaşı vardı. Kısaca fazlaca değişik emekli maaşları vardı. Ben bunu sizden öğrendim. Gördüm ki, sizi yöneten ağalar da bilmiyor.

  • Grup konuşmalarımızda anlatmaya başladık. ‘En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalıdır’ dedik. Tamamını yapamadılar. Bundan dolayı onu yapsalar Telekom’dan 24 milyar lirayı Haririler’in cebine koyamazlardı.

“ŞİMDİ TEKRAR ARTIRDILAR, YETMEZ!”

  • Bu soygunları, bu yolsuzlukları; sizin cebinizden alınıp dostun, ahbabın cebine konulanları görmeyesiniz diye kimlik siyaseti üstünden, düşmanlaştırma üstünden çırak çıkarılan sizlersiniz.

  • Biz sizden öğrendik, grup konuşmalarımda anlatmaya başladım, dostlarım sual önergeleri, araştırma önergeleri, kanun teklifleri verdiler. Sonucunda 2 bin 500 liraya çıkardılar. Yeter mi yetmez. Şimdi yine artırdılar. Yeter mi, yetmez!

  • Bunu anlatmaya devam edeceğiz. Bunlar yapmıyor mu? Azca kaldı. Biz geldiğimizde yapacağız inşallah.

FW5vQzIXgAI-hfn

“HEPSİNİ EMEKLİYE SEVK EDECEĞİZ”

Konuşmasının devamında çiftçilerin gübre atamadığını dile getiren Akşener, şunları söylemiş oldu:

“Türkiye’nin hiçbir yerinde atamadı. Pahalı şundan dolayı. Fakat ne oldu biliyor musunuz? Telekom’dan 24 milyar lirayı aldılar, Hariri’nin cebine koydular. Bizimkinin aile arkadaşı, aile dostu Sayın Erdoğan dedi ki Hariri’yi üzmektense emekli üzerim, ziraatçiyi üzerim, genci üzerim, ev hanımını üzerim, atanamayan öğretmeni üzerim. Şimdi ilkin sandığa gidilecek, ziraatçi gidecek. Diyecek ki gübre atamadım, ilaç alamadım. Hariri’nin cebine 24 milyar lira koydular, gidip oyunu atacak. Her gün zam geliyor, gidiyorum satın alan alamıyor, insanoğlu alamıyor. İnsanların alım gücü düştü fakat haldır haldır zam geliyor. Netice itibarıyla sizi düşünmeyen, sizi adam yerine koymayan bu iktidar için, bu zihniyet için sandıkta helal oylarınızla hepsini emekliye beraber sevk edeceğiz. El ele verin bu harami düzeni beraber emekliye sevk edeceğiz.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
CHP'den ses getirecek 'bakanlık' iddiası! "Korkunun göstergesidir"CHP’den ses getirecek ‘bakanlık’ iddiası! “Korkunun göstergesidir”
Kulüp başkanı suikaste uğramıştı! Nuriş'ten şok açıklamaKulüp başkanı suikaste uğramıştı! Nuriş’ten şok izahat
Ümit Özdağ'ın 'iç savaş çıkacak' iddiasına sert tepkiUmut Özdağ’ın ‘iç cenk çıkacak’ iddiasına sert tepkiYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.