ALEXANDER MCQUEEN GRAFFITI KOLEKSİYONU TANITILDI

Alexander McQueen, yeni kapsül koleksiyonu Grafitti’nin tanıtımı için Milano, Londra, New York ve Paris’te binalardan otobüslere, metro …

22.07.2021
ALEXANDER MCQUEEN GRAFFITI KOLEKSİYONU TANITILDI

Alexander McQueen, yeni kapsül koleksiyonu Grafitti’nin tanıtımı için Milano, Londra, New York ve Paris’te binalardan otobüslere, metro duraklarından kaldırımlara uzanan bir dizi gerilla marketing çalışmasına imza attı.

McQueen adı, 12 büyük şehirde alışılmadık tuvallere sıçradı. Dünyanın belli başlı moda başkentlerini tuval olarak kullanan Alexander McQueen, göz alıcı bir graffiti kampanyası başlattı. Marka, kaldırımlar, binalar, taksiler, otobüsler, kamyonlar ve uçak afişleri de dahil olmak üzere alışılmadık yerlere adını sıçrattı.

Kampanya, 12 büyük küresel şehirde gerilla tarzında başlatıldı: New York, Los Angeles, Miami, Londra, Paris, Milano, Şanghay, Pekin, Hong Kong, Seul, Tokyo ve Dubai. Bu şehirlerden birinde “McQueen” yazan kalın fırça darbeleriyle yanınızdan geçen bir taksi görürseniz şaşırmayın. Bu cesur adım, markanın en yeni McQueen Graffiti koleksiyonunu sergileme yöntemi…

Markanın pre fall 2021 ve 2021 Sonbahar koleksiyonlarında, kapsül koleksiyonun erkek ve kadın ürünleri yer alıyor. Graffiti, tişörtlerden çantalara, güneş gözlüklerine ve daha fazlasına kadar tüm ürün kategorilerinde markanın hem erkek hem de kadın koleksiyonlarında yer alan bir yenilik. Eşsiz grafik baskı, McQueen’in imza niteliğindeki avangart stiline keskin bir dokunuş katıyor. Pileli etekler ve kabarık kollarla tanımlanan İlkbahar-Yaz 2021 Koleksiyonu, Graffiti baskısı kullanılarak eğlenceli ve modaya uygun modern bir ışıkla temellendi.

Koleksiyonda; basit, tek renkli stillere, gelişigüzel şık graffiti tarzı baskı kullanılarak sokak giyimi statüsü veriliyor. NYC ve LA gibi büyük şehir merkezlerinden ilham alan bu koleksiyonun estetiği, ikonik evi yeni bir sofistike grunge dünyasına getiriyor ve temel parçaları genç, punk enerjisiyle besliyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.