Aleyna Tilki’nin saplantılı hayranı için istenen ceza belli oldu

06.04.2022
Aleyna Tilki’nin saplantılı hayranı için istenen ceza belli olduGenç popçu Aleyna Tilki, 3 kez çiçek gönderdikten sonrasında gizlice evinin bulunmuş olduğu siteye giren hayranından şikayetçi olmuştu. Savcı, saplantılı fanatik için 4 yıla kadar hapis cezası istedi.


Aleyna Tilki’nin saplantılı hayranı için istenen ceza belli oldu

Muhammed Erkam A., 29 Aralık 2021 tarihinde gece geç saatlerde takıntılı olduğu müzisyen Aleyna Tilki’nin evinin bulunmuş olduğu siteye, tellerden geçerek girdi.

Şarkıcının evinin kapısına kadar gelen Muhammed Erkam A., Tilki’nin şikayeti üstüne gözaltına alındı.

İstanbul Anadolu Başsavcılığı’ndaki ifadesinde, Aleyna Tilki’nin evini internetten öğrendiğini, Pencak Silat adlı sporu yapmış olduğu söyleyen Muhammed Erkam A., bundan dolayı tellerden geçerek site bahçesine girdiğini söyledi.

KAPIYI ÇALDI, GÖZALTINA ALINDI

Tilki’nin oturmuş olduğu daireyi bulamayınca komşusuna sorduğunu belirten Muhammed Erkam A., zile bastığını sadece kimsenin açmadığını söylemiş oldu.

Muhammed Erkam A., ifadesinde ek olarak kaçmadığını, güvenlikte Aleyna Tilki’yi beklediğini, burada polisin kendisini gözaltına aldığını dile getirdi.

Saplantılı fanatik, Aleyna Tilki’yi karakolda gördüğünü de belirtirken; genç popçu, savcılık ifadesinde şüpheliden şikâyetçi ve davacı bulunduğunu bildirdi.

Aleyna Tilki’nin saplantılı hayranı için istenen ceza belli oldu #1

3 KEZ ÇİÇEK GÖNDERDİ

Tilki’nin ailesiyle yaşamış olduğu siteye izinsiz giren Muhammed Erkam A. hakkında,  ‘Nitelikli olarak konut dokunulmazlığının ihlal etme’, ‘Kişilerin rahatlık ve sükununu bozmak’ suçlarından iddianame hazırlandı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca hazırlanan iddianamede, şüphelinin şarkıcıya daha ilkin 3 kez çiçek gönderilmiş olduğu, evinin adresini bundan dolayı bilmiş olduğu, vakadan ilkin de siteye giderek gözlem yapmış olduğu ve evin krokisini çıkardığı anlatıldı.

Vaka gecesi şüphelinin jiletli tel örgülerden geçerek evin bulunmuş olduğu siteye girmiş olduğu anlatılan iddianamede, toplanan güvenlik kamera görüntülerinden şüphelinin suçlamaya mevzu eylemi gerçekleştirdiğinin belirlendiği açıklandı.

Aleyna Tilki’nin saplantılı hayranı için istenen ceza belli oldu #2

UZLAŞMA OLMADI

Soruşturma, uzlaştırma kapsamında olan ‘Konut dokunulmazlığını ihlal’ suçundan yürütülmüş olduğu için, yasal zorunluluk gereği Uzlaştırma Bürosuna gönderilmişti.

Uzlaştırmacının görüşmeleri sonucunda, Aleyna Tilki ile şüpheli Muhammed Erkam A. içinde bir uzlaşma sağlanamadığı da iddianamede açıklandı.

4 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ

Muhammed Erkam A. hakkında, ‘Nitelikli olarak konut dokunulmazlığının ihlal etme’, ‘Kişilerin rahatlık ve sükununu bozmak’ suçlarından 1 yıl 3 aydan 4 yıla kadar hapis cezası istendi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.