Almanya’da eleştiri Ukrayna toplantısı – En Son Haber

20.01.2023
Almanya’da eleştiri Ukrayna toplantısı – En Son Haber


Bakan Akar’ın katılmış olduğu görüşmede Kiev yönetimine destek mesajının çıkacağı konuşuluyor. Toplantının birinci oturumu gerçekleştirildi.

Almanya'da kritik Ukrayna toplantısı

NATO’nun Almanya’daki Ramstein Hava Üssü, Rusya’nın saldırılarıyla karşı karşıya kalan Ukrayna mevzusunda toplantıya ev sahipliği yapmış oldu.

Ulusal Müdafa Bakanı Hulusi Akar da toplantıya katılan adlar içinde yer aldı.

Hava üssünde askeri toplantı

Üste, Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Ramstein Türk Kıdemli Subayı Tuğgeneral Ömer Nafiz Gülmezoğlu ve öteki yetkililer tarafınca karşılanan Akar, ilk olarak Ramstein Türk Kıdemli Subaylığı Ulusal Destek Ünitesi’ni ziyaret etti.

Faaliyetlere ilişkin brifing alan Akar, sonrasında toplantının yapılacağı salona geçti.

Akar ile mevkidaşları içinde diyalog

Akar, toplantı öncesinde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in yanı sıra aralarında İngiltere Müdafa Bakanı Ben Wallace, İtalya Müdafa Bakanı Guido Crosetto ve Polonya Müdafa Bakanı Mariusz Blasczczak’ın da bulunmuş olduğu bazı mevkidaşları ile ayaküstü görüştü.

Zelensky katılımcılara seslendi

ABD Müdafa Bakanı Lloyd James Austin’in açılış konuşmasının peşinden Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelensky de video konuşma yöntemi ile toplantıya bağlanarak katılımcılara hitap etti.

Konuşmaların peşinden “Ukrayna Müdafa Temas Grup Toplantısı” birinci oturumu başladı.

Rus güçlerine karşı kendilerini savunduklarını belirten Zelensky, toplantı öncesinde yapmış olduğu çağrıda, Almanya’dan Leopard tanklarını göndermesini istedi.

Gözden Kaçmasın

Vladimir Zelensky: Bizlere tank verin
Haberin Bilgileri

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir. instagram hesap kurtarma deneme bonusu veren siteler