Almanya’da kafi sıhhat hizmeti alamayan Türk hasta Ahmet Demiray, Türkiye’ye getirildi

04.02.2022
Almanya’da kafi sıhhat hizmeti alamayan Türk hasta Ahmet Demiray, Türkiye’ye getirildiKassel kentinde yaşayıp karaciğerinde tümör tespit edilen ve kafi sıhhat hizmeti alamayan Ahmet Demiray, ambulans uçakla Türkiye’ye nakledildi.

Almanya’da yaşayan Türk vatandaşı Ahmet Demiray, Sıhhat Bakanlığına ilişik ambulans uçakla mahalli saatle 20.00’de Kassel kentinden tedavisine devam edileceği İstanbul’a sevk edildi.

“ALLAH BUNLARIN ELİNE KİMSEYİ DÜŞÜRMESİN”

Ambulansta açıklamalarda bulunan Demiray, kafi sıhhat hizmeti alamadığı hastaneyi ve çalışanlarını eleştirerek “Vatanıma gidiyorum. Tanrı bunların eline kimseyi düşürmesin. Cumhurbaşkanımızdan Tanrı razı olsun Sıhhat Bakanımızdan da tüm yardım eden herkesten Tanrı razı olsun. Benim de dualarım onlar için olsun. Tanrı’ım devletimize güç kuvvet versin. Beni bunlardan kurtardı ya devletimiz, Tanrı razı olsun, fazlaca teşekkür ederim.” dedi.

Almanya’da kafi sıhhat hizmeti alamayan Türk hasta Ahmet Demiray, Türkiye’ye getirildi – VİDEO

“TELEFONLA ÇEKİLMİŞ OLSAYDI MAHKEMEYE VERİRDİM”

Demiray, hastanede fazlaca acı çektiğini anlatarak “Çağırıyorsun, hemşire 15 dakika sonrasında geliyor. Hep geçiştirme yapıyorlar. Hele ameliyathanedeki iş telefonla çekilmiş olsaydı ben bu hastaneyi mahkemeye verirdim, elimde kanıt olurdu. Beni acıdan hoplattılar. Öğrencileri koymuşlar. 4 kez kan almak istediler alamadılar. Sonrasında tabip geldi sadece o aldı.” diye konuştu.

Almanya da yeterli sağlık hizmeti alamayan Türk hasta Ahmet Demiray, Türkiye ye getirildi #1

ÖNCE MİDE ÜLSERİ, SONRA KARACİĞER KANSERİ DEDİLER

Reyhan Demiray da babasının rahatsızlanması üstüne ambulans çağırdığını sadece gelen ekibin, babasının aciliyet gerektiren bir rahatsızlığı olmadığını öne sürerek kendilerine, aile hekimine gitmelerini tavsiye ettiğini aktardı.

Ambulans görevlilerinin, kendisinin zorlamasıyla babasını Kassel Üniversite Hastanesine kaldırdığını özetleyen Demiray, şöyleki devam etti:

“Hastanede birkaç işlem yapılmış oldu hatta ilk teşhis midede ülser olduğu yönündeydi. Sadece arkasından karaciğerde 6 santimlik bir kitle bulunduğunu ve yüksek ihtimalle kanser bulunduğunu ilettiler. Tüm bunlara karşın acil bir müdahale yapılmadı. Babama iki tane drenaj taktılar. Hatta bir drenaj yerinden çıkmış, iğne vurmadan takmaya çalışmışlar, fazlaca fena acı çekmiş.”

Almanya da yeterli sağlık hizmeti alamayan Türk hasta Ahmet Demiray, Türkiye ye getirildi #2

“BABANIZIN NEREDE ÖLMESİNİ İSTİYORSUNUZ DİYE SORDU”

Doktorun babası hakkında informasyon vermek için aradığını belirten Reyhan Demiray, “Arayan tabip ‘babanız kanser; safra kanalıyla bağlantılı karaciğer kanseri’ dedi. Ben de doktora sormuş oldum terapi var mı? Yok. Ameliyat peki? O da yok. ‘Babanızı Türkiye’ye mi götürmek istiyorsunuz’ dedi. Ben de evet dedim. Sonrasında bana babanızın nerede ölmesini istiyorsunuz diye sordu, ben orada artık dayanamadım.” ifadelerini kullandı.

Almanya da yeterli sağlık hizmeti alamayan Türk hasta Ahmet Demiray, Türkiye ye getirildi #3

“TÜRKİYE’YE GÖTÜRMEK İSTEYİNCE BABAMLA GÖRÜŞTÜRMEDİLER”

Babasının Türkiye’ye nakli için Frankfurt Başkonsolosluğuna dilekçe verdiklerini kaydeden Demiray, şunları kaydetti:

“Türkiye’ye müracaat ettik, iki günde ambulans tayyare geldi. Ilkin tayyare Frankfurt Havalimanı’na gelecekti, aradaki mesafe sebebiyle ambulans vermediler. Kendi imkanlarımızla ambulans kiralamak istedik, 4 bin euro para ödeyecektik fakat ‘İki günden ilkin bulamayız’ dediler. Hastane de babamı Türkiye’ye götürme sonucu alınca kendisini bizimle görüştürmediler bile.”

Almanya da yeterli sağlık hizmeti alamayan Türk hasta Ahmet Demiray, Türkiye ye getirildi #4

“ALMANYA, ESKİ ALMANYA DEĞİL, EŞİMİ ÖLDÜRÜYORLARDI”

Ahmet Demiray’ın eşi Gönül Demiray da Almanya’da sıhhat sistemi diye bir şey olmadığını belirterek “Burası sıfır. Türkiye’de yaşayanlar görsünler duysunlar. Almanya, eski Almanya değil. Sıhhat sistemi bitik. Eşimi öldürüyorlardı. Onu öldürmeyi tercih ettiler. Bakım yok, ilgilenmediler. Vatanımızın taşına toprağına kurban olurum. Çoluk çocuğum olmasa burada asla durmayacağım. Vatanımız sağ olsun. Büyüklerimiz de sağ olsunlar. Cumhurbaşkanımız, Sıhhat Bakanımız kimin katkısı var ise hepsinden Tanrı razı olsun.” dedi.

Almanya da yeterli sağlık hizmeti alamayan Türk hasta Ahmet Demiray, Türkiye ye getirildi #5

BAKONSOLOS TUNÇER: “TÜRKİYE, VATANDAŞLARINA HEP EL UZATTI”

Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer ise Ahmet Demiray’ın Türkiye’ye nakli için lüzumlu yazışmaları yaptıklarını ve Sıhhat Bakanlığının derhal ambulans tayyare sevk ettiğini söylemiş oldu.

Ambulas tayyare ile hasta sevkinin yeni bir örnek olmadığına işaret eden Tunçer, “Ülkemiz Avrupa ve öteki ülkelerde yaşayan ve sıhhat problemi yaşayan vatandaşlarına hep el uzattı. İnşallah Ahmet Demiray amcamızın tedavisi pozitif yönde olur, şifa bulur.” ifadelerini kullandı.

Almanya da yeterli sağlık hizmeti alamayan Türk hasta Ahmet Demiray, Türkiye ye getirildi #6

“ALMAN MUHATAPLARIMIZ, BU KADAR HIZLI OLACAĞIMIZI DÜŞÜNMEDİLER”

Türkiye’nin sıhhat anlamındaki kapasitesinin altının çizilmesini bakımından bu naklin fazlaca güzel bir örnek bulunduğunu aktaran Tunçer, “Alman muhataplarımız bunun bu kadar süratli olacağını düşünmediler fakat biz bunu sağlayabiliyoruz. Türkiye kamu sağlığı mevzusunda fazlaca mühim adımlar attı. Burada alın teri döken her insana teşekkür etmek lazım. Hepimiz seferber oldu, el birliğiyle Ahmet amcamızı yolcu ettik.” diye konuştu.

Almanya da yeterli sağlık hizmeti alamayan Türk hasta Ahmet Demiray, Türkiye ye getirildi #7

Almanya da yeterli sağlık hizmeti alamayan Türk hasta Ahmet Demiray, Türkiye ye getirildi #8

Almanya da yeterli sağlık hizmeti alamayan Türk hasta Ahmet Demiray, Türkiye ye getirildi #9

Almanya da yeterli sağlık hizmeti alamayan Türk hasta Ahmet Demiray, Türkiye ye getirildi #10

Almanya da yeterli sağlık hizmeti alamayan Türk hasta Ahmet Demiray, Türkiye ye getirildi #11

Almanya da yeterli sağlık hizmeti alamayan Türk hasta Ahmet Demiray, Türkiye ye getirildi #12

Almanya da yeterli sağlık hizmeti alamayan Türk hasta Ahmet Demiray, Türkiye ye getirildi #13

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.