Alparslan Büyük Selçuklu Akça Hatun (Maria) kimdir? Akça Hatun iyi mi öldü? Fahriye Evcen canlandırıyor! Fahriye Evcen kaç yaşlarında?

27.12.2021
Alparslan Büyük Selçuklu Akça Hatun (Maria) kimdir? Akça Hatun iyi mi öldü? Fahriye Evcen canlandırıyor! Fahriye Evcen kaç yaşlarında?


Alparslan Büyük Selçuklu Akça Hatun (Maria) kimdir? Akça Hatun nasıl öldü? Fahriye Evcen canlandırıyor! Fahriye Evcen kaç yaşında?

Alparslan Büyük Selçuklu dizisindeki Akça Hatun karakteri araştırılıyor. Yeni sezonda izleyicinin karşısına çıkan Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu ekibi ve karakterleri içinde fark edilen Akça Hatun’un tarihte var olup olmadığı araştırılıyor. İşte Alparslan Büyük Selçuklu Akça Hatun hakkında bilgiler…

Alparslan Büyük Selçuklu Akça Hatun kimdir?

Akça Hatun tarihte Aka Hatun ismiyle biliniyor. Aka Hatun, Selçuklu Devleti’nin ikinci Sultanı Alparslan’ın ilk eşidir. Zamanı kaynaklarda Aka Hatun’a ilişkin detaylı bilgiler yer almıyor. Alparslan, Aka Hatun’un peşinden Seferiye Hatun ile evlenmiş. Dizide Akça Hatun, minik yaşta Bizans tekfuru tarafınca kaçırılmış bir Türk kız evladıdır. Selçuklu’ya düşman olarak yetiştirilen Akça Hatun’un anası ölmüştür. Babası Hasan ise yaşıyordur sadece kızının hayatta bulunduğunu bilmiyordur.

Fahriye Evcen kimdir?

Fahriye Evcen, 4 Haziran 1986’da Almanya, Solingen’de dünyaya geldi. Anne tarafınca Çerkez, baba tarafınca Kaval göçmenidir. Aslen Samsun, Bafra’lıdır. Çocukluk sürecini Almanya’da geçirdi. Alman Neo-Naziler’in Türklerin evlerini yaktığı bu zamanda ailesi ile beraber zor zamanlar yaşadı.

 

 

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.