Altılı masadan biri ‘Ben Erdoğan’ı yenerim’ diyemiyor

11.08.2022
Altılı masadan biri ‘Ben Erdoğan’ı yenerim’ diyemiyor


Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Altılı masadan biri çıkıp da ‘Ben yenerim bu Erdoğan’ı’ diyemiyor. Hepsi kıvırıyor.” dedi.

Muharrem İnce: Altılı masadan biri 'Ben Erdoğan'ı yenerim' diyemiyor

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Özdere Mahallesi’nde partililerle bir araya geldi.

Muharrem İnce, 2018’de cumhurbaşkanlığı seçimlerine adaylık süreci ve sonrasıyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in tutumunu eleştirdi.

“Bir cumhurbaşkanı talibi ‘Gel bakalım Muharrem’ diye çağırılır mı”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun kendisini 2018’deki seçimlere 51 gün kala aday duyuru ettiğini anımsatan İnce, “Ben CHP’de grup başkan vekiliyken seçime 51 gün kala ‘gel bakalım Muharrem’ dedi. Nasıl yapsak gittik. Zira memleket meselesi. Bir cumhurbaşkanı talibi ‘Gel bakalım Muharrem’ diye çağırılır mı? Çağırılmaz ve o da biliyor bunu. Plan yok, program yok, fotoğrafın bile yok daha ortada.” ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce: Altılı masadan biri  Ben Erdoğan ı yenerim  diyemiyor #1

“İYİ Parti’nin CHP’ye teşekkür etmesi gerekmiyor muydu”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de 2018’de cumhurbaşkanlığına aday bulunduğunu söyleyen İnce, “2018 seçimlerinde İYİ Parti seçime gidemiyordu. CHP 15 milletvekili verdi. Peki İYİ Parti’nin CHP’ye teşekkür etmesi gerekmiyor muydu? Ettiler mi? Ettiler.

CHP büyük partiydi o süre. Cumhurbaşkanı talibi Muharrem İnce’ydi. İYİ Parti’nin şunu demesi gerekmez miydi? ‘Bizim seçimlere girmemizi CHP sağlamış oldu. Ikimiz de şimdi CHP’nin talibi Muharrem İnce’yi destekliyoruz’ demeleri gerekmez miydi? Peki desteklediler mi? Hayır. Sayın Akşener de aday oldu, ben de aday oldum.” diye konuştu.

Muharrem İnce: Altılı masadan biri  Ben Erdoğan ı yenerim  diyemiyor #2

Muharrem İnce, açıklamalarına şu sözleri kullanaral devam etti:

“Altılı masadan biri çıkıp da ‘Ben yenerim bu Erdoğan’ı’ diyemiyor”

“Benim size sözüm olsun. Birinci turda gönlümüzden, kalbimizden yüreğimizden, aklımızdan kim geçiyorsa oyumuzu ona vereceğiz. İkinci turda da Erdoğan’ın karşısındakine bakacağız. Altılı masadan biri çıkıp da ‘Ben yenerim bu Erdoğan’ı’ diyemiyor. Hepsi kıvırıyor. Birisi çıkıp da ‘ben yenerim dost bunu’ diyemiyor. Topu hep taca atıyorlar. Ben de diyorum ki, bu iş ilkin yürek işi ilkin özgüven işi.”

Muharrem İnce: Altılı masadan biri  Ben Erdoğan ı yenerim  diyemiyor #3

AA’nın haberine bakılırsa; Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, hemen sonra Seferihisar’ın Sığacık Mahallesi’nde partililere seslendi.

“Aday yapalım kaybetsin diye uğraşıyorlar”

24 Haziran seçimlerinde CHP’nin 12 bin sandıkta görevlisinin bulunmadığını ve buna bağlı olarak 4 milyon oyun sokakta bırakıldığını iddia eden İnce, sözlerini, “Seçim bitmiş umuyorum, bana netice verecekler diye. 170 trilyon para kasada duruyor. Niye harcamıyorsunuz? Kazansın diye uğraşmıyorlar ki. Aday yapalım kaybetsin diye uğraşıyorlar. 4 senedir kan kustum, kızılcık şerbeti içtim dedim. Cumhurbaşkanı talibi benim. Benim afişlerimi asmıyorlar. Parti genel başkanının afişini asıyorlar.” diyerek tamamladı.

Muharrem İnce: Altılı masadan biri  Ben Erdoğan ı yenerim  diyemiyor #4

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.