Altılı masanın tehlikeli sonuç toplantısı öncesi yeni gelişme! Seçim güvenliği komisyonu bir araya geldi

27.05.2022
Altılı masanın tehlikeli sonuç toplantısı öncesi yeni gelişme! Seçim güvenliği komisyonu bir araya geldi


Altılı masa, 29 Mayıs’taki görüşme için gün sayarken, seçim güvenliği komisyonu, liderlerin buluşması öncesi bir araya geldi. Altı parti kurmaylarının gerçekleştirdiği görüşmede, bundan sonraki çalışmaların 4 ana başlık ve 24 altında sürdürülmesine karar verildi…

CHP, DEVA Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, İYİ Parti ve Mutluluk Partisi’nin kurmaylarından oluşan seçim güvenliği komisyonu, hafta sonu liderlerin buluşması öncesinde bir araya geldi.

4 ANA BAŞLIKTA SÜRDÜRÜLECEK

Kurmaylar, bundan sonraki çalışmalarını dört ana başlık ve 24 alt başlıkta sürdürme sonucu aldı. Cumhuriyet’te yer edinen habere nazaran, ana başlıklardan biri, “seçim takvimi açıklanana kadar yapılacak emek harcamalar” olacak. Bir öteki başlık olan “seçim takvimi açıklandıktan sonrasında yapılacak emek harcamalar” kapsamında, “seçim sürecinin adil yürütülmesinin takip edeni” yapılacak. Üçüncü başlık olarak “seçim günü yapılacak emek harcamalar” ele alınacak. Son başlık ise “oy kullanmadan sonraki süreçlere ilişkin ayrıntıları” kapsıyor. Ek olarak kurmayların seçim günü data paylaşımı için altyapı mevzusunda ortak çalışacakları kaydedildi.

kapak_092844

Bu ay Gelecek Partisi’nde bir araya gelen komisyonun gelecek ay çalışmalarını liderler zirvesine ev sahipliği meydana getirecek olan İYİ Parti’de sürdüreceği açıklandı.

DAVUTOĞLU’NDAN 3 LİDERE ZİYARET

Öte taraftan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, 29 Mayıs’ta ev sahipliği yapacağı liderler zirvesi öncesinde, genel başkanlar Ali Babacan, Temel Karamollaoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek davette bulunmuş oldu.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
MGK toplantısı sonrası yeni harekat sinyali!MGK toplantısı sonrası yeni harekat sinyali!
Cinsel istismarda bulundu! Skandal savunmaCinsel istismarda bulunmuş oldu! Skandal müdafa
İYİ Parti'den anket açıklaması: Oy oranını verip duyurduİYİ Parti’den anket açıklaması: Oy oranını verip duyurduYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.