Altılı masanın son toplantısı öncesi flaş gelişme! İlk kez olabilir: Ortak aday…

17.08.2022
Altılı masanın son toplantısı öncesi flaş gelişme! İlk kez olabilir: Ortak aday…


Karşıcılık partilerinin oluşturduğu altılı masada, ilk tur toplantılarının sonuncusu, Mutluluk Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nunu ev sahipliğinde 21 Ağutos’ta yapılacak. 6 liderin pazar günü bir araya gelmesi beklenirken görüşmede, oluşturulan teknik komisyonların çalışmalarına ilişkin raporlar gözden geçirilecek.

CHP’nin liderliğindeki altılı masa, parlamenter sistem hedefiyle bir araya gelse de kamuoyunda aslolan dört gözle beklenen, ortak bir aday çıkıp çıkmayacağı ve bu ismin kim olacağı. Son toplantı öncesi alınan bilgilere bakılırsa bu mevzuda da mühim gelişmelerin yaşanması umut ediliyor.

61970901_605

ADAYIN EŞKALİ İLK KEZ ORTAK METNE GİRECEK

Söz mevzusu merakın giderilmesinde masayı oluşturan partilerin koridorlarında önümüzdeki aylar işaret edilirken, sürpriz bir iddia da konuşuluyor. Yeni Şafak’ta yer edinen habere bakılırsa, hafta sonu yapılacak zirve sonrasında paylaşılacak olan ortak metinde, gelecekte izlenecek yol haritasının yanı sıra ihtimaller içinde adayın eşkâline yer verilebileceği ifade ediliyor. Bu şekilde bir durumda ihtimaller içinde adayda bulunacak özellikler ve kriterler ilk kez ortaklar tarafınca vurgulanmış olacak.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bakan Koca'dan "Ek Ödeme Yönetmeliği" açıklaması!Bakan Koca’dan “Ek Ödeme Yönetmeliği” açıklaması!
Bekçiler için flaş karar! 81 ile gönderildiBekçiler için flaş karar! 81 ile gönderildi
'Üçüncü İttifak' resmen açıklandı: 15 gün içinde ilan edilecek‘Üçüncü İttifak’ resmen açıklandı: 15 gün içinde duyuru edilecekYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.