Altın Fiyatları İçin Görülmemiş Tahminler: Bu Seviyelere Hazırlanın!

Weber Global Management’ın başkanı ve ortağı Briton Hill, yatırımcıların bu on yılda karşılaştığı ana riskin bir borsa düzeltmesi değil, yüksek …

10.06.2021
Altın Fiyatları İçin Görülmemiş Tahminler: Bu Seviyelere Hazırlanın!

Weber Global Management’ın başkanı ve ortağı Briton Hill, yatırımcıların bu on yılda karşılaştığı ana riskin bir borsa düzeltmesi değil, yüksek enflasyon seviyeleri nedeniyle görünmez servet yıkımı olduğunu söylüyor.  Briton Hill ayrıca, altın fiyatları için dev tahminlerde bulunuyor.

Briton Hill: Önümüzdeki üç ila beş yıl boyunca enflasyonist baskılara sahip olabiliriz

Weber Global Management’ın başkanı ve ortağı Briton Hill, piyasaları yorumlayarak enflasyonist baskılara dikkat çekiyor ve şunları söylüyor:

Diyelim ki SP %5 veya %6 artıyor, ancak enflasyon oranı %8 artıyor. Kağıt üzerinde herkes para kazandı ama reel olarak, enflasyon oranı çok yüksek olduğu için para kaybettiler. ABD para basmaya ve varlık satın almaya devam ederse, göreceğimiz şey… Enflasyon oranı varlık değer artış oranını aşarsa, yatırımcılar para kaybederler. Bu riskin zor yanı, birçok insanın bunu çok geç olana kadar kaçırması muhtemel. Dikkat etmezsen, böyle bir şeyi kaçırabilirsin. Ve bittiğinde çok geç olur. Zaten servetin çoğunu kaybettin. Genel olarak, enflasyonist baskılar çoğu insanın fiyatlandırdığından çok daha güçlü. Gıda fiyatları %10’dan fazla arttı. Gaz neredeyse iki katına çıktı. Sağlık maliyetleri yılda %10’dan %15’e kadar herhangi bir oranda artmaya devam ediyor. Enflasyonun şu anda %10’da olması beni şaşırtmaz. Henüz tam olarak kaydedilmedi, ancak şu anda yaşıyoruz. En azından önümüzdeki üç ila beş yıl boyunca enflasyonist baskılara sahip olabiliriz.

Briton Hill uyardı: Yatırımcıların mümkün olan en iyi şekilde hedge yapması akıllıca olacak

Briton Hill şu anda emtia sektörünü, özellikle altın, gümüş ve petrolü seviyor. Briton Hill konuya yönelik açıklamalarının devamında şunları söylüyor:

Ekonomi normale döndüğü için enflasyonun geçici olduğu argümanı “sis perdesi” gibi bir şey. Bundan çok daha derin. Gördüğümüz şey, oluşturulan trilyonlarca dolarlık teşvikten ekonomide dalgalanan dramatik etkiler. Ve kenarda hala, ağırlıklı olarak satın almaya devam edecek zengin insanlar tarafından kontrol edilen trilyonlarca dolarlık nakit var. Neredeyse her varlık sınıfı yükseliyor. Şu anda paran varsa para kazanmak çok kolay. Sadece bir şey alırsın ve beklersin ve ondan para kazanırsın. Kripto, araba, hisse senedi, emlak olsun. Bununla birlikte, gerçek şu ki, enflasyon bir gerçeklik haline geldiğinde, yatırımcıların mümkün olan en iyi şekilde hedge yapması akıllıca olacak.

Briton Hill: Altın fiyatları, ertesi gün ONS başına kolayca 20.000 dolara ulaşabilir

Briton Hill, açıklamalarının devamında altın fiyatları için önemli bir tahmin yapıyor. Briton Hill, altın fiyatlarının teknik eğilimlerinin yanı sıra enflasyonist makro ortama bağlı olarak bu on yılda 20.000 dolara yükseleceğini öngörüyor. Briton Hill konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

%0 faizle trilyonlarca dolar üretip enflasyon getirmeden olmaz. Uzun vadede, kıymetli maden sektörünün binlerce puan yükseldiği 1970’lere benzer bir döngüye giriyor olabiliriz. Önümüzdeki 5-10 yıl içinde böyle bir şey tekrar olursa, 5.000, 10.000, hatta 20.000 dolarlık altını rahatlıkla görebiliriz. Altın fiyatları, ertesi gün ONS başına kolayca 20.000 dolara ulaşabilir. Teknik açıdan altın, ONS başına 1.675 dolar civarında dibe vurdu ve Ağustos rekorunu bu yıla karşı bir kez test edebilir. Altın ve gümüş konusunda çok iyimseriz. Bizim için 1.675 dolar seviyesini vurup 1.800 doları kırdığımızda, bu dokuz aylık düzeltmenin bittiğinin işaretiydi ve yeni bir yükseliş döngüsüne başlıyoruz. umarım bizi rekor seviyelere çıkarır.

Briton Hill’den altın fiyatları yorumları: Bu bir felaket olabilir…

Federal Rezerv’in cephanesi bu noktada sınırlı, çünkü merkez bankası gerektiğinde ekonomiyi canlandırmak için faiz oranlarını daha fazla düşüremez. Öte yandan FED, piyasaları sallamadan enflasyonla savaşmak için oranları dramatik bir şekilde artırmaya başlayamaz. Briton Hill konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Tek yol para basmaya devam etmek, bu da enflasyon kadar sorun oluşturacak. FED, iyimser kalmaya çalışırken, burada bir köşeye sıkıştırılmış gibi hissediyor. Ve akılda tutulması gereken bir şey daha var ki, FED panik alımlarına neden olmamak için kontrollü görünmek istiyor. Bu da sorunu daha da kötüleştirebilir.  Bu bir felaket olabilir.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için “Türk Altın Uzmanından ONS ve Gram Altın Tahmini: Ekim’e Kadar Bu Seviyeler!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.