Amazon ve Nike’tan Apple’a karşı hamle!

05.02.2022
Amazon ve Nike’tan Apple’a karşı hamle!


Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan haberler, son aylarda piyasada yüzde 80’den fazla kıymet kaybeden Peloton’un yöneticilerinin şirketi satmayı düşündüğünü söylüyordu. Bahsi geçen alıcı adayları içinde da listenin ilk esnasında Apple olduğu belirtiliyordu.

Apple’ın, Peloton’u alarak Fitness+ hizmetini dünya genelinde genişletmeye yönelik bir adım atacağı şeklindeki söylentilerin arkasından bugün, Amazon ve Nike şeklinde şirketlerin de vakaya dahil olduğu bilgisi paylaşıldı. İşte detaylar…

Apple, ünlü fitness şirketini satın almak istiyor!


Apple, meşhur fitness şirketini satın almak istiyor!

Apple, ABD’nin meşhur fitness şirketi Platon’u satın almak istiyor. Bu sayede dijital abonelik hizmetlerini genişletebilir. İşte detaylar…

Amazon ve Nike, Peloton için harekete geçti

Bilhassa günümüzde daha oldukça insan evde fitness seçeneklerini, geleneksel spor salonlarına tercih ediyor. Hatta pandemi döneminde üstün dereceli seviyede bir yükselişe tanıklık ettik. Dolayısıyla tamamı, Peloton şeklinde şirketlerin gelirini yükseltmesi anlamına geliyor.

Fakat beklenenin aksine Peloton, bir çocuğun vefatıyla birlikte, bazı koşu bandı modellerinin geri çağrılmasına yol açan fazlaca sayıda kamuya açık aksilikle karşı karşıya kaldı. Ek olarak karakterleri bisiklet yada koşu bandındayken kalp krizi geçiren “Billions” şeklinde fazlaca sayıda popüler TV şovuyla uğraştığı için, imajı bir fazlaca zedelendi. Bununla birlikte piyasa kıymeti 5’te 1’e kadar düşünce de satılma kararını verdiler.

Geçtiğimiz ay, Apple’ın bu şirketi alacak adaylar içinde adı listenin ilk esnasında gözüküyordu. Fakat ABD basınında yer edinen haberlerin bir kısmı, Amazon tarafının Peloton’u satın alma olasılığı mevzusunda danışmanlarıyla görüştüğünü söylüyor. Hatta bazı gazeteler de Nike ve iş ortaklarının da bir süredir bu mevzu üstünde çalışmalarını sürdürdüğünü, hatta işi bitirmeye Amazon’dan daha yakın olabileceğini iddia ediyor.

Apple Fitness+

Ocak 2021’de 50 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşan Peloton, şu anda 8 milyar dolara kadar geriledi. Hatta geçtiğimiz ay ortaya çıkan haberler, firmanın sert rekabet de dahil olmak suretiyle çeşitli faktörlerin niçin olduğu yavaşlayan talep sebebiyle bisiklet şeklinde bazı önemli ürünlerin üretimini durdurduğunu öne sürüyordu.

Fakat Peloton CEO’su John Foley, sonraki dönemde çalışanlarına yazdığı bir mektupta üretimin duraklatıldığını yalan bulunduğunu beyan etti. Yalnız bunun, sürdürülebilir gelişme için üretim seviyelerini sıfırladığını kabul etti.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.