Amazon’un drone ile teslimatlarından kötü haber!

14.04.2022
Amazon’un drone ile teslimatlarından kötü haber!


Amazon, dünyanın en büyük şirketleri içinde yer ediniyor. Kullanıcılarına e-ticaret haricinde taşımacılık şeklinde hizmetler de sunan şirket, bu sayede müşterilerin satın alım sürecinde yalnız Amazon servislerini kullanmasını sağlıyor.

Amazon, taşımacılık alanındaki faaliyetlerini her geçen gün artırmaya çalışıyor. Bilhassa süratli teslimat alternatifleriyle müşterilerini memnun eden şirket, yeni fikirler üstünden emek vererek teslimatların daha da kısa süre içinde gerçekleşmesini istiyor. Ortaya çıkan bir iddia ise firmanın bu alandaki çalışmalarını ertelemek zorunda kaldığını gösteriyor.

Amazon Türkiye’de Bahar Fırsatları kampanyası başladı! İşte öne çıkan ürünler


Amazon Türkiye’de Bahar Fırsatları kampanyası başladı! İşte öne çıkan ürünler

Amazon.com.tr’de Bahar Fırsatları kampanyası başladı. Elektronikten oyuncağa, modadan mutfak ürünlerine, spor ürünlerinden video oyunu ve konsollara kadar pek oldukça ürün, 18 Nisan’a kadar görkemli indirimlerle sizleri bekliyor.

Amazon, orman yangını çıkartması sebebiyle 30 dakikalık uçuş teslimatlarını erteleme sonucu aldı!

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, uzun süredir Prime müşterilerinin teslimatlarını 30 dakika içinde alabilmesi için drone filosu oluşturmayı düşünüyor. Bundan dolayı şirket, bugüne dek bu projeye averaj 2 milyar dolarlık büyük bir yatırım yapmış oldu. Yalnız ortaya çıkan raporlara bakılırsa bu yatırımlar çöp olmuş olabilir.

Bloomberg tarafınca gösterilen bir rapora bakılırsa güvenlik endişeleri ve teknik zorluklar sebebiyle bir kenara itildi. Bunlara ek olarak meydana getirilen testlerde bazı dronelar düştü ve 25 dönümlük ormanlık bir alanın yanmasına sebep oldu. Bu durum da projenin yavaşlatılmasına ve bir kenara atılmasında büyük rol oynadı.

Hususi teslimat drone’u havadayken motorlarında teknik bir arıza meydana geldi. Bu arıza sonucunda araç havada ters döndü ve 160 metreden yere çakıldı. Bunun sonucunda ormanlık arazide yangın çıktı ve 25 dönümlük alan kül oldu. Denetim esnasında bu şekil şeylerin olması ne kadar düzgüsel olsa da güvenlik açısından büyük bir risk teşkil ediyor.

Amazon

Yalnız yeni planlarda 2022 senesinde 12.000 tane denetim yapılması planlanıyor. Şubat ayının sonuna kadar yalnız 200 denetim tamamlandı. Bu da bizlere projenin yavaşlatıldığını gösteriyor. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce bu şekil drone teslimatlar dünya genelinde yaygınlaştırılmalı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında yada SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.