Ambulansı Sıhhat Bakanlığı önüne çekip Bakan Koca’yla görüşmek istemişti! Hastaneden izahat geldi: ‘Araçta hasta bulunmadığı halde…’

16.06.2022
Ambulansı Sıhhat Bakanlığı önüne çekip Bakan Koca’yla görüşmek istemişti! Hastaneden izahat geldi: ‘Araçta hasta bulunmadığı halde…’


Dün yaşanmış olan vakada, Sıhhat Bakanlığı önünde kendini kullandığı ambulansa kilitleyen sürücü, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca ile görüşmek istediğini aksi takdirde kilidi açmayacağını belirtmişti. Bakanlıkta bulunan yetkililerin emekleri sonucunda eylemi gerçekleştiren sürücü ikna edilerek ambulanstan indirildi. Bakan Koca gece saatlerinde yapmış olduğu paylaşımda ambulans şoförüyle görüştüğünü belirtti.

“BAZI ŞEYLER KONUŞULDUĞU YERDE KALMALI”

Toplumsal medya hesabından izahat meydana getiren Bakan Koca, “Sürücü arkadaşımız arzusu üstüne misafirim oldu. Hasta nakil aracıyla naklini yapmış olduğu hastanın Ankara Kent Hastanesi Aciline yatışını sağladıktan 2,5 saat sonrasında, aracıyla Bakanlık binası önüne park edişinden başladık, fazlaca şey konuştuk. Fakat bazı şeyler konuşulmuş olduğu yerde kalmalı.” ifadelerini kullanarak ambulans şoförüyle bir fotoğraf paylaştı.

Bakan Koca’nın paylaşımı:

kpca

HASTANEDEN AÇIKLAMA: ARAÇTA HASTA BULUNMADIĞI HALDE…

Toplumsal medyada fazlaca konuşulan vakayla ilgili Ankara Kent Hastanesi Koordinatör Başhekimi Dr. Aziz Ahmet Surel tarafınca şu izahat yapılmış oldu:

Sürücüsü olduğu ambulansla, Sıhhat Bakanlığı önünde 14 Haziran 2022 Salı günü saat 13.45’te, kendi ifadesiyle “fiil”meydana getiren kişinin taşımış olduğu hastanın Ankara Kent Hastanesi Acil Servisine girişinin -HBYS incelemesi sonucunda- aynı gün sabah saat 10.14’te yapıldığı tespit edilmiştir.

Dün bazı basın gösterim organlarında da yer edinen habere mevzu ambulans şoförünün eylemine karşı yayılan haberler üstüne bir kamuoyu açıklaması yapma ihtiyacı dünyaya gelmiştir. Dün gerçekleşen vakada ambulans şoförü, “Onkoloji hastasını taşıdım, 3 saat süresince hastane hastane dolaştım fakat hastayı bırakacak yer bulamadım.” şeklinde bir beyanda bulunmuş, bizim “makul olmayan davranış” demeyi tercih edeceğimiz eylemi ve sözleri bazı gösterim organlarında yer almıştır. Kendisi Bakanlığa bağlı bir sıhhat çalışanı olan şahıs, talebine binaen Sn. Bakanımız ile görüşmüş, aldığımız bilgiye bakılırsa, görüşme daha ziyade kendi kişisel mevzuları özelinde olmuştur.

Ambulans şoförünün taşımış olduğu onkoloji hastası, Dr. Abdurrahman Yurtaslan Eğitim ve Araştırma Hastanesinden sevk edilmiş, söz mevzusu hasta, nakil aracıyla hastanemize getirilmiş ve hastanemiz Acil Servisine 10.14’te giriş yapmıştır. Acil Tıp Kliniğimizdeki değerlendirme sonrasında Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniğimizce tetkikleri meydana getirilen hastamızın saat 11.20’de Ankara Kent Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniğindeki odasına yatışı gerçekleştirilmiştir.

Hastanın yatışı sağlandıktan ortalama 2,5 saat sonrasında, araçta herhangi bir sıhhat görevlisi ve hasta bulunmadığı halde, ilgili şahıs, hasta nakil aracını bakanlık önüne park etmiştir.

Bakanlığa çağrı edilerek görüşülen arkadaşımızın yol açmış olduğu vaka için bu açıklamayı kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına yapmak zorunda kaldığımızı ve olayın, “hastane arayıp bulamamak” mevzusu olmadığını, hastamızın sürecinin internasyonal tıbbi kaideler ve ülkemiz mevzuatı doğrultusunda en uygun şekilde yürütüldüğünü ve neticesinde ilgili servisimize yatışının kısa sürede gerçekleştiğini bildirmek isteriz.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Saat 23.30'u işaret etmişti: Ahmet Davutoğlu, Devlet Bahçeli'ye seslendi! "Sizin probleminiz yalnızlık"Saat 23.30’u işaret etmişti: Ahmet Davutoğlu, Devlet Bahçeli’ye seslendi! “Sizin probleminiz yalnızlık”
CHP'nin kararı sonrası Tanju Özcan'dan flaş sözlerCHP’nin sonucu sonrası Tanju Özcan’dan flaş sözler
Erdoğan'dan TÜSİAD Başkanı Turan'a çok sert çıkış! "Haddini bil"Erdoğan’dan TÜSİAD Başkanı Turan’a fazlaca sert çıkış! “Haddini bil”YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir