AMD CEO’su, Intel’in daha iyi olduğu iddiasına yanıt verdi!

07.01.2022
AMD CEO’su, Intel’in daha iyi olduğu iddiasına yanıt verdi!


Advanced Micro Devices (AMD) CEO’su Lisa Su, geçtiğimiz hafta içinde gerçekleştirdiği bir röportajda, yeni jenerasyon Radeon ekran kartları, yeni duyurulan mobil işlemciler ve Zen 4 mimarisi ile ilgili konuştu. AMD CEO’su, bununla birlikte Intel ile olan rekabetleri ve firmanın son dönemdeki iddialı açıklamalarıyla ilgili de sessizliğini bozdu.

Asus, AMD Radeon RX 6500 XT ekran kartlarını duyurdu


Asus, AMD Radeon RX 6500 XT ekran kartlarını duyurdu

CES 2022 teknoloji fuarına hız kesmeden devam eden Asus, yeni AMD Radeon RX 6500 XT ekran kartlarını duyurdu.

AMD CEO’su, Intel’e karşı ılımlı bir tavır gösterdi

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği CES 2022 lansmanında birbiri ardına donanımsal ve yazılımsal projelerini duyuran AMD, 2022 yılını etken geçirmeyi planlıyor. Radeon RX 6500 XT ekran kartı ve yeni jenerasyon RX 6000 serisi mobil işlemcileriyle ilgiyi üzerine çeken şirket, bununla birlikte Nvidia’nın DLSS teknolojisine rakip olarak sunmuş olacağı yazılımsal teknolojileri de kullananların beğenisine sundu.

Bu hafta içinde VentureBeat’ten Dean Takahashi ile bir röportaj gerçekleştiren AMD CEO’su Lisa Su, Intel cephesinin geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamalarla ilgili konuştu. Hatırlayacağınız suretiyle Intel, gerçekleştirdiği CES 2022 lansmanında, piyasanın açık ara en süratli mobil işlemcilere haiz bulunduğunu iddia etmişti. Lisa Lu’ya, her iki işlemci de nerede ise piyasaya çıkmadığı için kullananların tereddütte olduğu ve bu mevzu hakkında neler düşündüğü soruldu.

AMD RADEON RX 6500 XT

İşte Lu’nun açıklamaları:

“Burada en önemli şey kullananların bu donanımları satın almasıdır. Ryzen 6000 için oldukca heyecanlıyız. Tek çekirdek ve çoklu çekirdek performansına, , grafik performansına, pil ömrüne bakarsanız bunun oldukça iyi bir geliştirme bulunduğunu görebileceksiniz.

Biz silikonun hitabı taraftarıyız. Yalnız şu an işlemcinin nerede konumlandığı mevzusunda kendimizi oldukca iyi hissediyoruz ve tasarım kazanımları ve birinci sınıf tasarım kazanımları açısından OEM’lerle olan ortaklığımız mevzusunda oldukça memnunuz. Son dört yada beş finansal çeyreğe bakarsanız, Ryzen’ın piyasadakini enerjisini rahatça görebilirsiniz. Ryzen 6000’in Premium segmentleriyle bu gücümüzü göstermeye devam edeceğiz.”

Lisa Su

Açıklamalardan da görebileceğiniz suretiyle AMD CEO’su Intel’e adeta kibar bir üslupla meydan okuyorum demek istemiş benzer halde görünüyor. Peki sizler bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir