AMD, yeni işlemcileri ne zaman tanıtmış olacak?

10.03.2022
AMD, yeni işlemcileri ne zaman tanıtmış olacak?


Intel, Alder Lake mimarili işlemcilerini piyasaya sürdüğünden beri AMD zor günler geçiriyor. 12. nesil Intel işlemcilerin, AMD tarafında tam olarak bir karşılığının olmaması, alan şahıs kitlesini Intel almaya itiyordu. AMD’nin Zen 4 mimarisini piyasaya sürmesine uzun bir süre bulunduğunu düşünürsek, bir destek paketinin geleceği kesindi. Daha ilkin sizlerle paylaştığımız iddia güçleniyor, ilk kere bir tanıtım zamanı ortaya atıldı.

Intel için yeni güvenlik açığı: Milyonlarca kullanıcı tehlikede!


Intel için yeni güvenlik açığı: Milyonlarca kullanıcı tehlikede!

Intel ve Arm cihazlarını yeni tip Spectre güvenlik açığı etkilemeye başladı. İşte milyonları ilgilendiren eleştiri çekince.

AMD, 15 Mart’ta yeni işlemcilerini tanıtmış olacak

Intel’in 12. nesil işlemcilerini, AMD’nin mevcut işlemcileriyle kıyaslamaya çalıştığımızda tam olarak bir karşılık bulamıyoruz. Rakip olarak değerlendirdiğimiz işlemciler, Watt başına performans oranında geride kalıyor. Bilhassa de yüksek performanslı seçeneklerde fark daha da açılıyor. AMD, Zen 4 mimarisini şu sıralar tanıtmayacak olsa da problemi çözmeye kati. Firmanın açıklamasına bakılırsa 15 Mart’ta bir etkinlik gerçekleşecek.

Yeni AMD işlemcileri 15 Mart’ta geliyor

Tanıtılacak işlemcilerin Ryzen 7 5700X, Ryzen 5 5600, Ryzen 5 5500, Ryzen 5 4600G, Ryzen 5 4500, Ryzen 3 4100 bulunduğunu destekleyen güçlü iddialar var. Bu işlemciler, Intel’in Alder Lake ile kurduğu yeni tahtı sarsma hedefiyle geliyor. Bu işlemcilerin tamamı Zen 3 mimarisini kullanmakta, şu demek oluyor ki Zen 4’e geçiş şu anda yok. Yaşanacak performans artışları, Intel Alder Lake mimarisi ile olan yarıştaki teraziyi dengeleyecektir.

15 Mart’ta tanıtılacak bu işlemcilerin 4 Nisan’da satışa çıkması ümit ediliyor. Bundan kısa bir süre sonrasında da muhtemelen bir fazlaca, ülkemiz stoklarına gelecektir. Bilgisayar toplamanın asla olmadığı kadar zorlaştığı bugünlerde, pazarda AMD’den yeni bir dalganın olması yeni sistem toplayacaklara yarayacaktır.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.