Amy Winehouse’un ölmeden önce kullandığı eşyaları satıldı

Şarkıcı, besteci ve söz yazarı Amy Winehouse’un eşyaları bağımlılık sorunları olan gençler için müzayedeye çıktı. Genç yaştaki ölümüyle dünyayı …

09.11.2021
Amy Winehouse’un ölmeden önce kullandığı eşyaları satıldı

Şarkıcı, besteci ve söz yazarı Amy Winehouse’un eşyaları bağımlılık sorunları olan gençler için müzayedeye çıktı. Genç yaştaki ölümüyle dünyayı şoke eden ve efsane haline gelen şarkıcının 800’e yakın eşyası açık artırmada yaklaşık 4 milyon dolara (38,8 milyon lira) satıldı. Winehouse’un son sahne performansında giydiği elbise 243 bin dolara (2,5 milyon lira) alıcı buldu.

HABERE AİT GALERİ İÇİN TIKLAYIN GÖR

Bundan tam on yıl önce hayatını kaybeden şarkıcı Amy Winehouse’un kişisel eşyaları, bağımlılık sorunları olan gençlere yardım için açık artırmaya çıkarıldı. BBC’nin haberine göre, Winehouse’un mülkünden eşyaların satıldığı açık artırmayla yaklaşık 800 üründen 4 milyon dolardan fazla gelir elde edildi.

Los Angeles’taki Julien’s Müzayede satışında, sanatçının son sahne performansı sırasında giydiği elbise 243 bin dolardan fazla getiri sağladı. Winehouse’un vefatından bir ay önce, Haziran 2011’de Belgrad’da giydiği boyundan askılı mini elbise tahmini orijinal fiyatının 16 katına alıcı buldu.

Şarkıcının İngiliz kadın solo sanatçı ve İngiliz albüm ödüllerini kazandığı 2007 Brit Ödülleri’nde taktığı kalp şeklindeki kırmızı deri Moschino marka çanta müzayede öncesi tahminin 13 katı olan 204 bin 800 Dolar getirirken, Dolce & Gabbana marka elbisesi, rehber fiyatının 30 katı olan 150 bin dolara satıldı.

Winehouse’un ölümünden sonra anısına el yazısıyla notların yazıldığı, üzerinde “Camden Meydanı” yazan metal bir sokak tabelası yeni sahibine 19 bin 200 dolara mal oldu.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.