Android 13 kurduk ve inceledik!

15.02.2022
Android 13 kurduk ve inceledik!


Google, geçtiğimiz senenin son çeyreğinde Android 12 işletim sistemini piyasaya çıkardı. İlk olarak Pixel telefonlarına gelen yazılım, yavaş yavaş diğeri cihazlara da dağılmaya başlarken; Google’ın bu yılki yeni mobil işletim sistemi hakkında da ilk resmi detaylar geldi. Ikimiz de Google Pixel 6 modeline Android 13 kurduk ve inceledik!

Google, Android 13’te radikal tasarım değişikliğine gidecek


Google, Android 13’te köktencilik tasarım değişikliğine gidecek

Google, geçtiğimiz günlerde Developer Preview sürümünü yayınladığı Android 13 için gelişmiş Metarial You özellikleri sunacak.

Android 13 araştırma

Isterseniz sözü fazla uzatmadan sizleri videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

SDNShiftdelete.net

Android 13 ile neler gelecek?

Material You özelleştirilebilir temalarına Android 12 ile sıkı bir halde odaklanan Google, Android 13 ile beraber dinamik uygulama simgelerini Google uygulamalarının haricinde diğeri uygulamalara da genişletecek. Şimdilik yalnızca Pixel cihazlarında desteklenen bu özellik için şirket, diğeri telefon üreticileriyle de görüşmelere devam ettiklerini bildirdi.

İlk geliştirici önizlemesiyle gördüğümüz yeniliklerden bir tanesi, güvenlik odaklı iyileştirmeler oldu. Android 13 ile birlikte yöresel yada bulut tabanlı fotoğrafları daha güvenli bir halde paylaşmanıza olanak tanıyan yeni bir fotoğraf seçicisi yaşamımıza girecek. Cihazımızdaki tüm medya dosyalarına izin vermek zorunda kalmadan görüntüleri istediğimiz uygulamayla paylaşmamıza olanak tanınacak.

Google’ın yeni yazılımı, çevrenizdeki mevcut Wi-Fi cihazlarını arayan uygulamalar için lüzumlu olacak bir Yakındaki Wi-Fi Cihazları izni de ekleyecek. Konum iznine gerek kalmadan, Wi-Fi vasıtasıyla yakındaki cihazları keşfedip bağlanmanız mümkün olacak. Böylelikle GPS’inize erişim istenmeyecek ve gizliliğiniz ön planda tutulacak.

Google, Android 13’ün geliştirici önizlemelerini Şubat ve Mart aylarında yayınlamaya devam edecek. Nisan ayında ise ilk Beta sürümü yayınlanacak. Haziran ve Temmuz aylarında ise güvenilir sürümün piyasaya çıkması planlanıyor.

Biz Android 13 kurduk ve inceledik. Siz kıymetli üyelerimizin işletim sistemi hakkında görüşleriniz nedir? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.