Android 13 yeni bir güncelleme aldı!

08.11.2022
Android 13 yeni bir güncelleme aldı!


Google, Pixel cihazlarla birlikte Android 13 sürümünü piyasaya sürmüştü. Bazı yeniliklere ev sahipliği oluşturan Android 13 organik olarak bazı hataları da bununla birlikte getirdi. Google, klasik bir halde her ayın ilk pazartesi gününde olduğu şeklinde Android güncellemesini paylaştı.

Android 13 Kasım ayı güncellemesi yayınlandı

Google, Pixel telefonları için Kasım ayı güncellemesini geçtiğimiz gün yayınladı. Kasım ayı güncellemesi, Android 13 QPR1 adı ile açık beta testinde olan Aralık ayında yapılacak büyük güncelleme paketinden önceki son hata güncellemesi olarak nitelendirilebilir.

Temsili

Kasım ayı ile birlikte gösterilen güncellemenin kısa sürede güncel tüm Pixel cihazlara gelmesi ümit ediliyor. TP1A.221105.002 kod adı ile sunulan güncelleme kısa sürede Pixel 7 ve Pixel 7 Pro hariç tüm cihazlara gelecek. Pixel 7 ve 7 Pro ise TD1A.221105.001 güncellemesini alacak.

Android 13 güncellemesi alacak ikinci Xiaomi modeli belli oldu!


Android 13 güncellemesi alacak ikinci Xiaomi modeli belli oldu!

2021 senesinde piyasaya sürülen Xiaomi 12 oldukca yakında Android 13 tabanlı MIUI güncellemesi alacak. İşte ayrıntılar!

Yeni güncelleme telefonlarda yaşanmış olan belli başlı problemler üzerine yoğunlaşıyor. Pixel 6, 6 Pro ve 6a’da belirli uygulamalar yüklenirken artan güç tüketimine neden olan probleminin yeni güncelleme ile birlikte çözülmesi ümit ediliyor.

Diğeri taraftan Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’da Fotoğraflar uygulamasının bazı düzenleme özelliklerini kullanırken çökmesine neden olan bir sorun da güncellemede ele alınıyor. Bunun yanı sıra Pixel 7 ve 7 Pro’da ekranın güç harcama seviyesi de optimize edilecek.

Pixel cihazlar Aralık ayında ise uzun süreden beri denetim edilen ve şu anda açık beta testinde olan QPR1 güncellemesine kavuşacak. Bu sürüm ile birlikte Android 13’te meydana gelen birçok sorun ve hata düzeltilecek. Büyük yama öncesinde Google arada bir başka küçük yama daha yayınlayabilir.

Elektronik aletlerdeki yeni işletim sistemleri ilk etapta sürekli sancılı bir süreçten geçiyor. Android 13’ün de şu an bunu yaşadığını söylemek mümkün. Peki siz yeni Android 13 ve meydana getirilen güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.