Header Reklam

Google Sponsor

Android’de yeni dönem! Çevredeki sesleri bildirecek

Google, Android telefonlar için yeni bir özelliği duyurdu. Bu özellik ile Android telefonlar artık belirli sesleri algıladıklarında sizi bilgilendirecek. Özellik İşitme engelli veya işitmekte güçlük çeken kullanıcılar için tasarlandı.

11.10.2020
Android’de yeni dönem! Çevredeki sesleri bildirecek

İşitme engeli olan ya da işitmekte zorluk çeken kullanıcılar için Google muhteşem bir özellik geliştirdi. Bu yeni özellik ile ‘canlı altyazı’ uygulamasını destekleyen tüm telefonlarda kullanılabilecek. Çevrimdışı olarak çalışan bu özellik dışarıdan gelen bazı sesleri otomatik şekilde algılıyor ve kullanıcıya bildiriyor.

10 farklı sesi algılıyor

Google, ses bildiriminin 10 farklı sesi algıladığını bildirdi. Gündelik hayatta en çok karşılaştığımız bu sesler ise şunlar:

Google’ın yeni özelliği Pixel ve bazı Android telefonlarda kullanılabiliyor. Telefonunuza ‘canlı altyazı’ uygulamasını indirin. Ardından ayarlar menüsünden ‘ses bildirimleri’ menüsünü açın. Bu adımların sonunda özelliği kullanabilirsiniz. Ancak bazı sesleri manuel olarak eklemeniz gerekiyor. Örneğin, kapı zili bildirimlerini almak için kendi kapı zilinizi sisteme tanımlamanız gerekir. Alacağınız bildirim alternatifini de kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Duyma kaybı yaşamakta olan kullanıcıları sevindirecek bu özellik daha fazla sesin eklenmesi ile daha da işlevsel hale gelecek.YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.


Google Sponsor