Angelina Jolie’den Afgan bayanlar için davet

02.02.2022
Angelina Jolie’den Afgan bayanlar için davetBirleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi ve kadın oyuncu Angelina Jolie, Afgan bayanlar için davet yapmış oldu.


Angelina Jolie'den Afgan kadınlar için çağrı

Hollywood yıldızı Angelina Jolie, Avrupa Parlamentosu’nda (AP) düzenlenen Afgan hanımlarına yönelik üst düzey konferansta konuştu.

Bununla beraber Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği Hususi Temsilcisi (UNHCR) olan 46 yaşındaki meşhur oyuncu, “Dünyanın dört bir tarafındaki liderleri Afganistan’da hanımefendilere ve sivil topluma meydana getirilen muameleden görevli hale getirmeye çağırıyorum.

Bazı ülkelerin sınırlarında savunmasız mültecilerin şiddetli geri itmelerini durdurmak için insani yardımlar hanımefendilere ve hanım liderliğindeki kuruluşlara ulaşmasını sağlamalısınız.dedi.

“AFGANLI KADINLARI UNUTMAYIN”

Afgan hanım hakları aktivisti Malalai Joya’nın “Çiçeği kesebilirsin, fakat baharın gelişini durduramazsın.” sözlerine atıfta bulunan Jolie, “Ümit ederim her yerde özgürce düşünen insanoğlu Afganistanlı bayanların unutulmamasını sağlamaya destek verir.” dedi.

Bununla beraber Jolie, Afganistan’ın meşhur hanım sanatçı ve aktivistlerinin adlarını okuyarak, “Bu bayanların isimlerini ve hikayelerini öğrenin. İsimlerimi asla öğrenemeyeceğimiz, sadece kendi yollarıyla nesiller boyu hayatta kalmayı başaran tüm bayanları düşünün.” ifadelerini kullandı.

Angelina Jolie den Afgan kadınlar için çağrı #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.