Anonymous’tan Rusya’ya şimdiye kadarki en büyük hack girişimi

08.03.2022
Anonymous’tan Rusya’ya şimdiye kadarki en büyük hack girişimi


Hacker grubu Anonymous, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgaline karşı sert hamlelerde bulunuyor. Rusya tv kanallarına sızan ve Ukrayna’daki savaşı gösteren Anonymous, şimdiye kadarki en büyük hack operasyonunu gerçekleştirdiğini söylemiş oldu.

Geçtiğimiz günden bu yana Rusya’daki tv kanalları hack saldırılarının kurbanı oluyor. Bu saldırıların arkasında bulunduğunu iddia eden Anonymous ise iki toplum içinde barış olmasını istediğini dile getirdi. Ukrayna’daki savaşı gösteren bu kanallar Rus yetkililer tarafınca kısa sürede dönem dışı bırakıldı.

Anonymous durmuyor: Rus istihbarat servisini ele geçirdi!


Anonymous durmuyor: Rus danışma servisini ele geçirdi!

Anonymous Rusya saldırılarına devam ediyor. Hacker grubu Anonymous, şimdi de Rusya Federal Güvenlik Servisi’ni hackledi.

Anonymous, Ukrayna savaşını Rusya televizyonlarında yayınladı

Aktivist grup Anonymous, Rusya’ya yönelik yapmış olduğu saldırıları Twitter’da paylaştı. Saldırılardan etkilenen tv kanalları içinde Rossia-24, Channel One ve Moscow 24 TV ile Netflix’e benzer bir hizmet olan Rus yayınlanma hizmetleri Wink ve Ivi yer aldı.

Yayınlanma platformları ve tv kanalları birkaç saat süresince Ukrayna saldırılarını gösterdikten sonrasında Rusya hükümetine bağlı tv kurulu tarafınca engellendi. Arkasından bilgisayar korsanlarının müdahalesi olmadan yayınlarına devam etti.

Anonymous Rusya televizyonlarına yönelik hack saldırıları sonrasında Twitter’dan şunları söylemiş oldu:

“Şimdiye kadar görülen en büyük Anonymous operasyonunda yer alıyoruz. Bununla birlikte bazı hükümetlerin bizi hakkaten bir tehdit olarak görmelerinden ve bizi kötü gösterecek bir senaryo yaratmalarından kaygı duyuyoruz. Harp değil, yalnız barış istiyoruz.”

Yalnız bu, Anonymous’un Ukrayna’yı işgali esnasında Rus medya kuruluşlarına gerçekleştirdiği ilk saldırı değil. Geçen hafta grup; devlete bağlı TASS haber ajansı, Kommersant, Izvestia, Fontanka ve RBK dahil olmak suretiyle birçok Rus medya kuruluşunu hackledi.

26 Şubat’ta ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sarayı Kremlin’in resmi web sayfası (Kremlin.ru), çeşitli Rus hükümeti ve devlet medyasına bağlı web sayfaları hizmet reddi saldırılarının peşinden kapatıldı. Anonymous, bu hack girişimlerinin de arkasında bulunduğunu iddia etti.

Rusya’nın medya denetleyicisi Roskomnadzor, medyaya yalnızca resmi kaynaklar tarafınca sağlanan bilgileri yayınlamasını emretti. Ek olarak medya kuruluşlarına Rusya’nın eylemlerini işgal yada cenk olarak nitelemelerini yasakladı, bunların “hususi askeri operasyonlar” olarak adlandırılacağını söylemiş oldu.

Anonymous tarafınca Rusya için başlatılan hack girişimleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.