Antalya, 529 turistlik lüks yolcu gemisini ağırlıyor

09.06.2022
Antalya, 529 turistlik lüks yolcu gemisini ağırlıyorKruvaziyer turizmi dev gemilerin kıyılarımıza yaklaşması ile devam ediyor. Bu kez de 529 turisti taşıyan lüks yolcu gemisi Antalya’ya demirledi.


Antalya, 529 turistlik lüks yolcu gemisini ağırlıyor

Sezonun başlangıcından bugüne lüks kruvaziyer gemilerinin, yanaştığı limanlardaki esnafa yapmış olduğu katkıları sık sık dile getiriyoruz.

Türkiye’nin kruvaziyer limanı QTerminals Antalya, Kıbrıs Rum Kesimi’nin liman kenti Baf’tan gelen İngiltere bayraklı lüks yolcu gemisi Spirit of Adventure’a ev sahipliği yapmış oldu.

Antalya’dan Çanakkale’ye

236 metre uzunluğunda ve 31,2 metre genişliğindeki vapur, 529 yolcusu ile Antalya’da bigün kaldıktan sonrasında Çanakkale’ye doğru yola çıktı.

kruvaziyer

“Antalya ekonomisine mühim katkı”

QTerminals Antalya Genel Müdürü Özgür Sert, yapmış olduğu açıklamada, kruvaziyer turizminin Antalya ekonomisine mühim katkıda bulunduğunu belirtti.

Liman olarak sürem süresince dünyanın birçok noktasından gelen gemileri ağırlamaya devam edeceklerini bildiren Sert, “Binlerce yolcusuyla büyük gemileri limanımızda konuk etmek hem bizim için hem de Akdeniz’in en mühim kruvaziyer rotalarından kabul edilen ülkemiz için fazlaca kıymetli.” ifadesini kullandı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.