Antalya’da ön rezervasyonlar 2019’a yaklaştı

06.02.2022
Antalya’da ön rezervasyonlar 2019’a yaklaştıGezim 2022 hedeflerine güvenilir adımlarla aşama kaydediyor. Turizmin gözde kenti Antalya’daki rezervasyonların 2019’a yaklaşması hedeflerin tutturulacağı yolunda mühim bir gösterdi.


Antalya’da ön rezervasyonlar 2019’a yaklaştı

Antalya’da mevsim uzadı, gezim hareketliliği devam ediyor.  Antalya, turizmde her yıl  hedefleri arttırıyor.

Antalya’da turizmin sektöründeki Korhan Alşan, 2022 yılının ön rezervasyonlarının 2019 rakamlarına yaklaştığını belirterek, “Mart ve nisan aylarında aşırı bir rezervasyon yüklemesi ile sezonun büyük bir kısmının erkenden doluluğa ulaşacağını tahmin ediyoruz. Antalya’da 2019’da yakaladığımız sayı 15 milyon civarındaydı, 2022 senesinde 15 milyonu geçip, 16 milyonun üstüne de çıkabiliriz.” açıklamasında bulunmuş oldu.

“İNGİLİZLER ERKEN REZERVASYON YAPMAYI SEVİYOR”

Bilhassa İngiltere pazarına dikkati çeken Alşan, “Son aşama ümit verici bir veriyle başladı. Şundan dolayı İngiltereliler erken rezervasyon yapmayı seviyor. İlk rezervasyon talepleri İngiltere pazarı için 2019 yılını aşmış durumda. Avrupa pazarlarında, Batı Avrupa pazarı daha sakin gidiyor fakat sonrasında da mühim bir rezervasyon akışı var. İç pazar fazlaca iyi başladı. İç pazarın daima, bilhassa kriz dönemlerinde kurtarış pazarı bulunduğunun hep altını çizdiğim bir nokta. İç pazarlarda oldukça pozitif bir gidişat var. Bu Bağımsız Devletler Topluluğu olarak adlandırdığımız, bilhassa Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Kazakistan cephesiyle ilgili de son aşama canlı bir gidişat var.” diye konuştu.

Antalya

“ANTALYA 16 MİLYONUN ÜZERİNE ÇIKABİLİR”

Mart ve nisan aylarında aşırı bir rezervasyon yüklemesi ile sezonun büyük bir kısmının erkenden doluluğa ulaşacağını dile getiren Alşan, “Antalya’da bizim 2019’da yakaladığımız sayı 15 milyon civarındaydı. 2022 senesinde da 15 milyon civarında olmasını temenni ediyorum. Hatta 16 milyonun üstüne de çıkabiliriz. Biriken bir talep söz mevzusu, 2 senedir evlerinden çıkmayan insanoğlu var. Bilinmiş olduğu şeklinde Türkiye’de her yıl üstüne koyarak büyüyen bir pazar. Yakın bölgeler içinde cazip bir gezim destinasyonu. Antalya’nın yatak kapasitesi ortada. Ülke geneline baktığımızda, kültür, gastronomi, spor, kurultay mevzusunda da bir hareketlilik var. Bunlar bizlere extra bir çeşitlilik getiriyor.” ifadelerini kullandı.

Antalya

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.