Anthony Fauci: Omicron, her insana bulaşacak

12.01.2022
Anthony Fauci: Omicron, her insana bulaşacakBeyaz Saray yetkilisi Fauci, yeni varyantın gidişatı hakkında görüşlerini paylaştı.


Anthony Fauci: Omicron, herkese bulaşacak

ABD Başkanı Joe Biden’ın Sıhhat Başdanışmanı Anthony Fauci, koronavirüsle ilgili tartışmalı açıklamalarına devam ediyor.

Fauci, yeni açıklamasında koronavirüsün ortaya çıkan son türü Omicron’un her insana bulaşacağını öne sürdü.

“ENİNDE SONUNDA…”

Fauci, “Omicron, muhteşem, emsalsiz bulaşıcılığı ile eninde sonunda neredeyse her insana bulaşacak.” dedi.

Koronavirüs aşısı yaptıranların da Omicron’a yakalanacağını belirten Fauci, sadece söz mevzusu kişilerin hastalığı hafifçe şekilde geçireceğini söylemiş oldu.

Anthony Fauci: Omicron, herkese bulaşacak #1

“AŞI OLMAYANLAR AĞIR ATLATACAK”

Fauci, buna karşılık, aşı olmayanların hastalığı ağır atlatmayla karşı karşıya kalabileceğini dile getirdi.

CNN International’ın haberine nazaran, ABD’de aşıya uygun her 5 Amerikalı’dan minimum biri (ortalama 65 milyon insan) koronavirüs aşısı yaptırmadı.

AŞI YAPTIRANLARIN SAYISI

ABD Hastalık Denetim ve Korunma Merkezleri’ne nazaran, ülkenin yüzde 62’den fazlası tam olarak aşılanırken, yalnızca yüzde 23’ü tam olarak aşılandı ve üçüncü dozu yaptırdı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.