App Store mu Google Play Store mu? İşte en oldukça para harcanan platform!

25.02.2022
App Store mu Google Play Store mu? İşte en oldukça para harcanan platform!


Dijital dönüşümün lokomotifi konumundaki netin gelişimi ile günümüzde her şey dijitale taşınmaya başladı. Bu kapsamda ceplerimizde bulunan akıllı telefonların görevleri artarken, mobil sektörün gelişimi daha da hızlandı. Bununla birlikte Google Play Store ve App Store şeklinde platformlara meydana getirilen harcamalar da tavan yapmış oldu.

Peki geride bıraktığımız teknolojik gelişmelerle dolu 2021 senesinde abonelik uygulamalarına hangi platformda daha oldukça para harcandı. İşte ayrıntılar…

Google’dan Batman’i çağırabilmenize yol açan yeni özellik!


Google’dan Batman’i çağırabilmenize yol açan yeni özellik!

Google, Batman’in gösterimine kısa bir süre kala kullananların ekranlarına Batman’i çağırmasını elde eden yeni bir özellik paylaştı.

İşte en oldukça para harcanan platform

Mobil sektörün güçlü çözümleme araçlarından biri konumundaki Sensor Tower, 2021 senesinde abonelik uygulamalarına hangi platformda daha oldukça para harcandığını deklare etti. Mobil oyunlara meydana getirilen harcamaların baz alınmadığı listenin ilk esnasında 13,5 milyar dolarla App Store yer aldı.

en çok para harcanan platform
En oldukça para harcanan platform (Abonelik uygulamaları)

Google Play Store, 4,8 milyar dolarlık gelirle ikinci sırada yer aldı. Burada gelir bakımından iki platformun içinde neredeyse üç kat fark bulunduğunu belirtmekte yarar var.

Bunun aksine senelik bazda artışlarda ise Google Play Store zirvede. Zira platform, abonelik uygulamalarına meydana getirilen harcamalarda 2020 yılına kıyasla yüzde 78 oranında bir artış yaşadı. App Store yüzde 31’lik artış kaydetti.

en çok para harcanan platform
En oldukça para harcanan platform (Abonelik uygulamaları)

2021 senesinde en oldukça para harcanan abonelik uygulaması dünya genelinde 1,2 milyar dolarlık gelirle YouTube oldu. İkinci sırada ise popüler arkadaşlık uygulaması Tinder yer aldı. Bir tek uygulamanın elde etmiş olduğu gelir duyurulmadı. Üçüncü sırada Piccoma bulunurken, dördüncü sırada ise Google One karşımıza çıktı. Son devrin popüler video akış platformu Disney+ da beşinci bayağı kendine yer buldu.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce mobil sektörün gelişimi ne durumda? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.