Apple AR/VR başlığı bir aşama daha katetti!

22.02.2022
Apple AR/VR başlığı bir aşama daha katetti!


Apple, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri içinde bulunuyor. Şirket, sunmuş olduğu akıllı cihazlar ve birçok işletim sistemi yardımıyla fazlaca seviliyor ve hem devletimizde hem de dünyada iyi satış rakamlarına ulaşıyor.

Bilhassa metaverse üzerine meydana getirilen yatırımlardan sonrasında birçok şirket AR/VR başlığı üretmek için yarışmaya başladı. Geçtiğimiz aylarda Apple’ın AR/VR başlığı üreteceği ortaya çıkmıştı. Yeni gelen bilgilere bakılırsa Apple AR/VR başlığı üretim testlerinden geçti.

Küresel akıllı telefon pazarında Apple liderliği!


Küresel akıllı telefon pazarında Apple liderliği!

Tüm dünyadaki akıllı telefon satışlarında Apple yükselen performansını sürdürmeye devam ediyor. İşte StrategyAnalytics raporu!

Apple AR/VR başlığı, üretim testlerinden geçti!

Apple’ın AR/VR başlığının tedarikçilerinden alınan bilgilere bakılırsa başlığın prototipi, Apple’ın tasarım hedeflerini ve özelliklerini taşıdığını anlayabilmek için meydana getirilen üretim testlerinden geçti. Bu sayede Apple AR/VR, artık bir hayalden gerçeğe doğru dönüşme yolunda büyük bir adım attı.

Ek olarak meydana getirilen bazı tahminlere bakılırsa şirket, yeni AR/VR başlığını 2022 yılının sonunda kullanıcılara sunacak. Yalnız meşhur analist Mark Gurman tarafınca geçtiğimiz günlerde gösterilen yazıya bakılırsa AR/VR başlığındaki sorunlardan dolayı başlık bu yıl bizlerin karşısına çıkmayacak. Bu durum, 2022 yılının sonunda cihazın piyasaya sürülmesiyle ilgili şüphe uyandırıyor.

Ortaya çıkan bilgiler bunlarla sınırı olan değil. İddialara bakılırsa Apple, yeni nesil Apple Watch’un geliştirilme programına Apple AR/VR başlığı eklendi. Bu durum, firmanın başlık ile akıllı saatine birbirlerine uyumlu hale getireceğini gösteriyor. Buna ek olarak Apple’ın açık kaynak kodlarında 2017’den beri geliştirildiği iddia edilen AR/VR başlığı yazılımı realityOS‘in kodları bulunmuş oldu. Bu durum, iddiaları büyük oranda güçlendirdi.

Bugüne dek meydana getirilen sızıntılara bakılırsa yeni Apple AR/VR başlığında iki tane 4K mikro LED ekran ve 15 optik modül bulunacak. Buna ek olarak başlıkta iki tane ana işlemci, Wi-Fi 6E bağlantısı, göz takip edeni, saydam AR modu, nesne takip edeni ve el hareketi kontrolü bulunacak. Cihazın tasarımı mütevazı ve hafifçe olacak.

Apple AR/VR başlığının fiyatı neredeyse her ne kadar belli olmasa da bazı raporlara bakılırsa 3.000 dolar olacak. Genel olarak baktığımızda cihazın fiyatının yüksek olacağını söyleyebiliriz. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce Apple AR/VR başlığı iyi mi olacak? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.