Apple, bir popüler aleti daha Vintage Sıralaması’ne ekledi!

16.01.2022
Apple, bir popüler aleti daha Vintage Sıralaması’ne ekledi!


Apple, çıkardığı ürünlerle dünyanın önde gelen teknoloji markalarından biri olmayı başardı. Her ne kadar kaliteli ve sevilen cihazları bizlerin kullanımına sunuyor olsa da, teknoloji ilerledikçe bazı cihazlar eskiyor. Yeni teknolojilerin çıkmasıyla bazı Apple ürünleri Vintage Ürünler Sıralaması‘ne ekleniyor. Şirket, iPhone 6 Plus’ın peşinden bir aleti daha bu listeye ekleyeceğini duyurdu. İşte o emektar Apple aleti…

Apple geri adım attı: Alternatif ödeme sistemlerine yeşil ışık yakıldı!


Apple geri adım attı: Alternatif ödeme sistemlerine yeşil ışık yakıldı!

Uzun süreden beri alternatif ödeme yöntemlerine karşı ayak direten Apple, Hollanda makamlarının sonucuna uymak için geri adım attı.

Apple’ın CD Drive alan son Mac’i, Vintage oldu

MacRumors‘tan alınan bilgiye nazaran, CD Drive alan son Apple aleti olan 13 inç Macbook Pro Mid 2012, 31 Ocak‘ta Apple’ın Vintage Ürünler Sıralaması‘ne eklenecek. Bu ürün, Haziran 2012‘de piyasaya sürülmüştü. Apple’ın sattığı yerleşik CD/DVD sürücüsüne haiz son Mac’ti. Ekim 2016‘ya kadar satışta kalan ürünün satışı durduruldu.

Şirket, bir ürünün satışını durdurduktan sonrasında 5 yıldan fazla bir süre geçtiyse, o ürünü artık Vintage olarak değerlendiriyor. Bu yüzden 2016’da satışı durdurulan Mac, artık Vintage sayılacak. Bundan ilkin bu listeye geçtiğimiz Aralık ayında son eklenen isim iPhone 6 Plus olmuştu.

Artık eski kabul edilen ürünler, bir fazlaca bölgede onarımı yapılamayan cihazlardı. Yalnız Apple Mağazaları ve Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları artık onarım isteyen ürün için parça bulunabilirliğe bağlı olarak 7 yıla kadar onarım hizmeti sunuyor. Doğrusu eğer şirket, lüzumlu parçalara sahipse 13 inç Macbook Pro Mid 2012 için onarım hizmeti 2023’e kadar devam edebilir. Teknoloji devi, 2020’de macOS Big Sur ile CD/DVD sürücüsüne haiz son Mac’i için yazılım desteğini çoktan bırakmıştı.

Sizler Apple’ın CD Drive’lı 13 inç Macbook Pro Mid 2012’yi Vintage Ürünler Sıralaması’ne eklemesi mevzusunda ne düşünüyorsunuz? Bu ürünü daha ilkin kullandınız mı? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.