Apple Card’dan internasyonal kullanım için yeni hamle!

23.03.2022
Apple Card’dan internasyonal kullanım için yeni hamle!


Teknoloji devi Apple, son yıllarda ürün yelpazesini genişleterek daha oldukca alana yayılmak istiyor. Kurduğu ekosistemle kullanıcılarına hitap eden şirket, 2019 senesinde Apple Card’ı tanıtmıştı. Apple ve Goldman Sachs ortaklığının ürünü olan kart, son dönemde etki alanını genişletmek için adımlar atıyor.

Apple damga vurdu: Premium akıllı telefon sektörünün enleri açıklandı!


Apple damga vurdu: Premium akıllı telefon sektörünün enleri açıklandı!

Counterpoint Research, 2021 senesinde küresel premium akıllı telefon pazarında neler yaşandığına dair önemli bir rapor yayınladı.

Apple, kredi puanlaması icra eden Credit Kudos’u satın aldı

Tim Cook’un CEO’su olduğu şirket, 2019 senesinde Apple Card’ı kullanıma sunmuştu. İlk olarak ABD’de kullanıma sunulmuştu. Cook, ara sıra kartın internasyonal düzeyde kullanılması için çalışıldığının sinyallerini vermişti. Apple, yapmış olduğu bir antak kalma ile bu durumun önünü açmaya hazırlanıyor.

Hedefleri doğrultusunda Apple, bankalar için kredi puanlaması icra eden bir İngiliz şirketi olan Credit Kudos’u satın aldı. Finans araştırma yayını The Block’a nazaran Apple, satın alım için 150 milyon dolar benzer halde bir bütçe ayırdı. Apple Card ortağı Goldman Sachs International’ın CEO’su Richard Gnodde 2019’da büyümenin sinyallerini şu cümlelerle vermişti.

ABD’de başlayacağız, bir tek süre içinde bunun için kesinlikle internasyonal fırsatları düşüneceğiz.

Bu ortaklığın arkasından Apple Card’ın internasyonal olmasının önü açıldı. Credit Kudos, kredi kartı başvurusunda bulunan kişi ve kurumların kredi değerliliğini ölçerek bankalara destek olmayı hedefleyen bir şirket olarak biliniyor. Apple Card’ın birçok özelliği, kullanıcılar tarafınca da beğeniyle karşılanıyor.

Apple Card özellikleri

Ilk olarak Apple Hisse ile çalışan kart, meydana getirilen satın almalarda yüzde 2’ye kadar nakit para iadesi yapıyor. Apple’ın şık titanyum kart olarak tanımladığı kart, geçirme yada komisyon tutarı almıyor. Ek olarak Apple ürünlerinde geçerli olan 0 faizli taksitlendirme seçenekleri de sunuyor.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.