Apple Classical uygulaması yakında tanıtılabilir

10.02.2022
Apple Classical uygulaması yakında tanıtılabilir


Apple, Music uygulamasıyla Spotify rekabetini bir üst seviyeye taşımak için çalışmalara devam ediyor. Firmanın üstünde çalmış olduğu Apple Classical uygulaması ile ilgili informasyon ortaya çıktı.

Uzun süredir pazar payının yüzde 33’ünü elinde tutan Spotify, 2021 yılını averaj yüzde 3 kayıpla kapattı. En oldukça tercih edilen ikinci müzik platformu olan Apple Music ise yüzde 15 pazar payıyla yıla veda etti.

Apple, Siri’deki büyük gizlilik hatasının farkında


Apple, Siri’deki büyük gizlilik hatasının bilincinde

iPhone’un, kullananların dönem dışı bırakmasına rağmen Siri etkileşimlerini kaydettiği ortaya çıktı. Binlerce veri tehlikede mi?

Apple Classical, yakında Android kullanıcılarına sunulabilir

Android aygıt sahiplerine daha iyi bir kullanım deneyimi sunmak isteyen Apple, Music uygulaması için ana ekran aracı (widget) özelliği geliştiriyor. Android APK dosyasını inceleyen 9to5Google ekibi, kaynak kodlarda Classical uygulaması ile ilgili satıra rastladıklarını deklare etti.

Apple Classical, yakında Android kullanıcılarına sunulabilir

Apple Music Player ve Apple Music En Son Çalınanlar olarak iki değişik widget ile karşımıza çıkan uygulama, minik tasarım değişiklikleriyle dikkat çekiyor. Kullanıcılar, Apple Music En Son Çalınanlar için 3×2 ve 3×1 boyutlarında widget oluşturabilecek. Her iki widget için de arka plan tasarımının albüm kapağına bakılırsa değişeceği özellik yayınlandı.

Nerede ise beta sürümünde olan Apple Music uygulamasında yer edinen kaynak kodlarda Apple Classical uygulaması ile ilgili ipucuna rastlandı. 2021 senesinde klasik müzik akış şirketi olan Primephonic’i satın alan Apple, 7 Eylül’de uygulamanın kapatıldığını deklare etti.

Firmanın mevcut Apple Music hizmetini geliştirmek ve hususi bir klasik müzik platformu sunmak için hazırlık yapmış olduğu ortaya çıkmıştı. Sızdırılan kaynak kodlara bakıldığında, Apple’ın klasik müzik hizmeti yakında kullananların beğenisine sunulabilir. Analistler, Apple Classical adının yalnızda bir kod adı olabileceğini ve hizmet duyurulurken adın farklılaşabileceğini belirtti.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.