Apple etkinliğinden ilk bilgiler geldi: Ucuz iPhone ve MacBook modelleri yolda

14.02.2022
Apple etkinliğinden ilk bilgiler geldi: Ucuz iPhone ve MacBook modelleri yolda


Teknoloji devi Apple, her yıl olduğu benzer halde bu yıl da yeni çıkan ürünlerini tanıtacağı bir etkinlik düzenleyecek. Tarihinin en geniş yeni ürün şovu olacağı söylenen etkinlikten ilkin firmanın 3 yeni Mac kaydettiği söylentileri dolaşıyor. İşte ayrıntılar…

Apple, VR FaceTime sohbetlerinde Memoji kullanacak!


Apple, VR FaceTime sohbetlerinde Memoji kullanacak!

Apple, VR başlıklarını ve yeni işletim sistemi realityOS’u tanıtmaya hazırlanıyor. Şimdiyse Memoji hususi durumunun adı bu mevzuyla anılıyor.

Apple’dan üç yeni Mac kaydı tespit edildi

Merakla beklenen Apple Mart etkinliğine haftalar kala Consomac, Avrasya düzenleyici veri tabanına üç yeni Mac kaydedildiğini tespit etti. Bu da ürünler için EEC (Avrasya Ekonomik Komisyonu) sertifikası almış olduğu anlamına geliyor. A2615, A2686 ve A2681 model numaralarına haiz olan ürünlerden birinin laptop olduğu söyleniyor.

Ocak ayının sonlarına doğru şirket, iPhone SE+ 5G ve iPad Air 5 için de ECC sertifikalarını aldığını görmüştük. Bu sertifikalar, ürünlerin Avrupa pazarında satılmaya uygun bulunduğunu, dolayısıyla kısa bir süre içinde satışa sunulabileceklerini gösteriyor.

Bloomberg, Apple’ın beklenen sanal etkinliği 8 Mart‘ta gerçekleştirmeyi planladığını söylemiş oldu. Bu etkinlikte bizleri yeni bir Mac‘in bekliyor olabileceğini de ima etti. Apple ürünleri genel olarak piyasaya sürülmeden 1 ila 3 ay öncesinden Avrasya veri tabanında görüldüğünden bu ihtimalin kati olmasa da bir doğruluk oranı var.

Avrasya veri tabanı bizlere bir oldukça zaman ipuçları verse de zamanlama sürekli birkaç ayla sınırı olan kalmıyor. Kimi vakit gerçek üründen ilkin neredeyse bir yıl süresince yalnızca model tanımlayıcıları yayınlanıyor. Bu yüzden kaydedilen ürünlerin geleceği mevzusunda bir kesinlik mevcut değil.

Tüm bunların yanında Apple’ın Apple Silicon geçişinin iki yıl içinde gerçekleşeceğini söylediğini göz önünde bulundurursak, bu yıl bizi fazlaca sayıda Mac bekliyor olacak. Ek olarak kayda kıymet bir şasi tekrardan tasarımına haiz ikinci nesil bir Apple Silicon MacBook Air‘in senenin sonraki dilimleri için hazırlandığı da söyleniyor.

Sizler Apple’ın sanal etkinliği öncesi ECC sertifikası almış olduğu yeni Mac’ler ve diğeri ürünler hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.