Apple Geliştirici Hesabı (Developer) Iyi mi Açılır?- [400 TL Ucuza]

13.03.2022
Apple Geliştirici Hesabı (Developer) Iyi mi Açılır?- [400 TL Ucuza]


iPhone, iPad, Apple Watch yada Mac farketmeksizin bir Apple aleti için uygulama geliştirdiğinizde, Android‘de olduğu benzer şekilde uygulama markete yüklemeden bunu APK şeklinde dağıtmanız mümkün değil. Uygulamayı ne olursa olsun App Store’da yayınlamanız ve bunun için bir Apple Geliştirici Hesabı sahibi olmanız gerekiyor. İşte uygun fiyata Apple Geliştirici (Developer) Hesabı Açma rehberi!

Apple Geliştirici Hesabı açmak için düzgüsel şartlarda Apple‘a her yıl 99 dolar ödemeniz gerekiyor. Bu içinde ne olduğu hazırlamış olduğumuz tarihte dolar kuru 14,77 seviyesinde: 1450 TL benzer şekilde bir ücret ortaya çıkıyor olsa da, Apple şu anda 1030 TL talep ediyor. Yalnız oldukca daha uygun fiyata bu hesaba haiz olmak mümkün.

Standart yolu kullanmadığınızda özetlemek gerekirse “https://developer.apple.com/programs/” adresindeki adımları kovuşturmak yerine App Store’da yer edinen Developer uygulamasını kullanarak geliştirici hesabına haiz olmak istediğinizde 649,99 TL ödemeniz kafi oluyor. Özetlemek gerekirse neredeyse 400 TL daha ucuz!

App Store para iadesi nasıl alınır?


App Store para iadesi iyi mi alınır?

App Store para iadesi iyi mi alınır? diye merak ediyorsanız bu yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz. App Store iade işlemi iyi mi yapılır merak ediyorsanız, işte cevabı…

Apple Geliştirici Hesabı Iyi mi Açılır? Apple Developer Hesabı

1 – ) App Store’a girin ve Developer kelimesini arattıktan sonrasında karşınıza çıkan Apple Developer uygulamasını yükleyin.

2 – ) Uygulamayı açtıktan sonrasında alt kısımdaki “Account” sekmesine tıklayın ve sonrasında “Enroll Now” butonuna tıklayarak geliştirici hesabı haline getirmek istediğiniz Apple hesabı ile giriş yapın.

Apple Developer Hesabı Açma

3 – ) Giriş yaptıktan sonrasında karşınıza çıkan Apple Geliştirici Sözleşmesi‘ni kabul edin ve bir süre bekleyin. Bu aşamada karşınıza alttaki resimde yer edinen ikinci ekran özetlemek gerekirse Program Üyeliği Avantajları çıkacak. “Continue” butonuna basarak Apple’ın her iki bilgilendirme ekranını geçiyoruz.

Not:Enrolling…” yazısı uzun süre ekranda kalırsa, “Sign Out” ile çıkın ve tekrardan giriş yapın.

4 – ) Bu aşamada Ad Soyad, Adres ve Telefon Numarası benzer şekilde kişisel bilgileri giriyoruz. Hesap türünün seçildiği “Entity Type” ekranı oldukca önemli. Zira bireysel hesaplar için birazcık ilkin saydığımız bilgiler yeterliyken, herhangi bir kurum ve devlet organizasyonu adına hesap açmaya çalıştığınızda DUNS numarası başta olmak suretiyle oldukca daha fazlaca informasyon gerekiyor. Bu yüzden hesap türüne dikkat edin.

5 – ) Apple’ın talep etmiş olduğu bilgileri sağlayıp sözleşmeyi kabul ettikten sonrasında geriye tek bir adım kalıyor: Ödeme yapmak! Bu aşamada ödeme yaptıktan sonrasında 649,99 TL karşılığında özetlemek gerekirse düzgüsel ücretin oldukca daha altına Apple geliştirici hesabına haiz oluyoruz.

Apple Geliştirici Hesabı

Teşekkür: Bu indirimden haberdar olmamızı elde eden Doğancan Mavideniz‘e (@dogancna) oldukca teşekkür ediyoruz.

Apple geliştirici hesabı iyi mi açılır? sorusuna yanıt verdiğimiz bu rehberimiz işinize yaradı mı? Görüşlerinizi ve sorularınızı yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.