Apple, iOS 15.3.1 için geri dönüşleri kapattı

23.03.2022
Apple, iOS 15.3.1 için geri dönüşleri kapattı


Apple Şubat ayında sunmuş olduğu iOS 15.3.1 güncellemesi için yeni bir duyuru yayınladı. Şirket, 14 Mart’ta gösterilen iOS 15.4’ün arkasından iOS 15.3.1 sürümünün imzalarının kapatıldığını deklare etti.

Apple, belirli periyotlarla yayınladığı eski güncellemeler için imza kapatma işlemi uyguluyor. Cihazını en yeni sürüme güncelleyen kullanıcılar, imza kapatma işlemi sonrasında eski sürümlere dönüş gerçekleştiremiyor. Şirket, bu işlemi işletim sistemlerini güncel tutmaya teşvik etmek için yaptığını belirtiyor.

Apple’dan Studio Display için iOS 15.4 sürprizi!


Apple’dan Studio Display için iOS 15.4 sürprizi!

Apple, kısa süre ilkin Studio Display’i tanıttı. Bu anlamda A13 Bionic ile gelen Studio Display, iOS 15.4 sürprizi ile karşımızda.

iOS 15.3.1 imzaları kapatıldı

Apple, iOS 15.3.1 güncellemesiyle WebKit güvenlik açıklarını giderdi. Şirket, Ara güncelleme olarak vasıflandırılan iOS 15.3.1 sonrasında 15.4 güncellemesini yayınladı.

iOS 15.3.1 imzaları kapatıldı

Apple Watch ile ekran kilidi açma özelliği, geçtiğimiz aylarda kullanıcılara sunuldu. Apple, Maske ile Face ID kilidi açma hususi durumunu ise geçtiğimiz haftalarda yayınladığı iOS 15.4 ile etken etti. Kullanıcılar, uygulama kilidi açma ve ödeme doğrulama şeklinde Face ID gerektiren tüm işlemleri artık maske ile yapabiliyor.

iOS 15.4’ün öne çıkan detaylarından bir diğeri ise yeni emojiler. Apple, tasarladığı yeni emojileri iOS 15.4 ile kullananların beğenisine sundu. Apple kullanıcıları, iOS 15.4 ile birlikte 37 tane yeni emojiye haiz olacak.

iPhone 13 Pro ve Pro Max modellerinde 120Hz desteğine haiz ProMotion teknolojisi bulunuyor. Apple, ProMotion ve Evrensel Denetim özelliklerinin üçüncü taraf uygulamalar tarafınca kullanılabileceğini deklare etti. Universal Control (Evrensel Denetim), Mac klavyesini ve seyretme dörtgenini kullanarak iPad ve Mac cihazlarınızı sorunsuz bir halde denetim etmenize olanak tanıyor.

SDNShiftdelete.net

AirTag ile ilgili yaşanmış olan sorunlara çözüm üreten Apple, kullanım için iCloud zorunluluğu getirdi. AirTag sahipleri, yetkisiz kullanımın önüne geçmek için cihazlarını iCloud hesabı ile eşleştirecek.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.