Apple, iOS 15.3 için ikinci betayı yayınladı!

12.01.2022
Apple, iOS 15.3 için ikinci betayı yayınladı!


Apple, Noel ve Yılbaşı sebebiyle beta programlarına kısa bir süreliğine ara verdiğini duyurmuştu. Fakat yapmış olduğu paylaşımla birlikte şirket, güncellemelere kalmış olduğu yerden devam edeceğini söylemiş oldu. Bugün itibariyle geliştiriciler için iOS 15.3 beta 2 yayınlandı.

Siz de halihazırda bir geliştirici hesabı kullanıyorsanız son beta sürümünü Apple Developer Center üstünden indirebilirsiniz. Arkasından cihazınıza uygun profil indikten sonrasında, Sistem Tercihleri bulunan Yazılım Güncelleme kısmından yükleme işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

iOS 15.2.1 yayınlandı! İşte detaylar


iOS 15.2.1 yayınlandı! İşte detaylar

Apple, iPhone ve iPad’ler için iOS 15.2.1 ve iPadOS 15.2.1 sürümlerini yayınladı. Güncellemeyle bazı hatalar düzeltildi.

iOS 15.3 ve iPadOS 15.3 neler sunuyor?

iPhone 14’ün çıkışıyla birlikte yaşamımıza giren iOS 15’in gelişim süreci devam ediyor. Apple bugün, yeni yazılımın ilk betaların piyasaya sürülmesinden üç hafta sonrasında, iOS 15.2 ve iPadOS 15.2’nin çıkışındansa 1 ay sonrasında, denetim amacıyla geliştiricilerle iOS 15.3 ve iPadOS 15.3 güncellemelerinin ikinci betalarını paylaştı.

iOS 15.3 ve iPadOS 15.3 beta sürümlerinde neler bulunduğuna dair neredeyse bir informasyon paylaşılmadı. Bu da muhtemelen kaputun altındaki iyileştirmelere ve hata düzeltmelerine odaklandığını gösteriyor. İlk geliştirici betalarında önemli bir ekleme yapılmadı.

Evrensel Denetim ve Cüzdan uygulamasında kimlik desteği şeklinde Apple’ın neredeyse hayata geçirmediği birkaç özellik bulunuyor. Evrensel Denetim, birden fazla Mac ve iPad’in aynı klavye ve fare ile denetim edilmesine olanak sağlıyor. Aslına bakarsanız Apple kısa süre ilkin bu özelliğin ilkbaharda çıkacağını söylemişti. Bu sebeple iPadOS 15.4 ile birlikte geleceği tahmin ediliyor.

Cüzdan uygulamasındaki dijital kimliklerdeyse, Apple’ın bu özelliği Haziran ayında WWDC’de tanıtmasından bu yana emekler sürüyor. Arizona, Georgia, Connecticut, Iowa, Kentucky, Maryland, Oklahoma ve Utah’ın dijital kimlik desteğini uygulama eden ilk eyaletler olması ümit ediliyor. Ek olarak Florida da özelliği desteklemek için görüşmeler devam ediyor.

Buna ek olarak Apple, tvOS 15.3’ün ikinci betasını ve watchOS 8.4’ün ikinci betasını da geliştiricilere açık bir halde yayınladı. Fakat tıpkı iOS 15.3 ve iPadOS 15.3’ün ikinci betalarında olduğu şeklinde, güncellemenin içinde ne olduğu neredeyse bilinmiyor.

iOS 15.3 hangi telefonlara gelecek?

iPadOS 15.3 hangi tabletlere gelecek?

  • iPad Pro 12.9 inç (1. nesilden sonraki tüm cihazlar)
  • iPad Pro 11 inç (1. nesilden sonraki tüm cihazlar)
  • iPad Pro 10.5 inç
  • iPad Pro 9.7 inç
  • iPad (5. nesilden sonraki tüm cihazlar)
  • iPad Mini (4. nesilden sonraki tüm cihazlar)
  • iPad Air (2. nesilden sonraki tüm cihazlar)

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.