Apple, iPhone kiralama sürecini başlatıyor!

28.04.2022
Apple, iPhone kiralama sürecini başlatıyor!


Günümüzde bir araç kiralamak, kullanıcılar için oldukça standart bir iş haline geldi. Müşteriler, istedikleri otomobil için bir miktar para ödeyip, imzaladıkları dijital sözleşmeler yardımıyla hızlıca talep ettikleri otomobilleri belirli süreliğine elde edebiliyorlar. Peki ya aynı durumun akıllı telefonlar de ilgilendiriyor olacağını asla düşünür müydünüz? Apple, iPhone 14 ile bunu getirmeye hazırlanıyor…

Tıpkı bir araç kiralama hizmeti kadar ergonomik olacak iPhone abonelik programı, kullananların belli bir ücret karşılığında son model amiral gemisi telefonlara kolaylıkla ulaşmasına katkıda bulunacak. Bu sayede teknoloji devi Apple, en yeni telefonunu hesaplı bir halde alan şahıs gruplarına ulaştırmayı başaracak.

iOS 16 alacak iPhone’lar için yeni iddia!

Kullanıcılar, iPhone 14 serisini kiralayabilecek!

Saygı duyulan bir veri ve analitik şirketi olan GlobalData tarafınca ortaya atılan bilgilere gore Apple, bu sonbahar döneminde iPhone abonelik programını kullanıcılara duyuracak. Doğrusu firmanın Eylül ayında piyasaya tanıtacağı iPhone 14 serisi, eldeki tahminlere gore bu programla birlikte kiralanacak ilk akıllı telefonlar olacak.

iPhone abonelik programı

Akıllı telefon kiralama programı esas itibariyle Apple tarafınca bulunan bir buluş değil. Daha ilkin benzer bir sistemi 2017 senesinde Sprint şirketi yardımıyla duymuştuk. Firmanın başlatmış olduğu Sprint Flex adlı kiralama programı, yalnızca ABD Birleşik Devletleri’nde kullanıcılara sunulsa da şimdiye kadar oldukça sayıda insana ulaşmış durumda. Fakat daha ilkin hiçbir telefon markasının bu şekilde bir girişime imza attığını görmedik. Dolayısıyla Apple’ın bu alanda gene de bir ilke imza atacağını söyleyebiliriz.

iPhone abonelik programı nedir?

Operatörlerin sundukları hizmete benzer bir halde Apple, kullanıcıları için cihazlarını 24 ay taksitle ödeme seçeneği sunan bir program barındırıyor. Fakat yakında duyurulması beklenen iPhone abonelik programı, bundan daha değişik bir işleyişe haiz olacak. Kullanıcılar, imzaladıkları sözleşme bitimine dek kiraladıkları cihazları kolaylıkla kullanabilecek.

iPhone abonelik programı

Apple, yeni abonelik sistemiyle birlikte milyonlarca hayranına oldukça daha azca para ödeyerek en yeni iPhone’ları kullanmaya olanak tanıyacak. Şirket, kiralama ücretinden para kazanabileceği benzer halde hem de aygıt koruması ve sigorta planlarına abone olmaları yöntemiyle da gelir elde edebilecek.

Peki ya siz Apple’ın yeni iPhone abonelik programı hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu şekilde bir hizmet Türkiye’de gerçekleşseydi siz de bir telefon kiralamayı düşünür müydünüz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.