Apple, Kalp Sağlığı Haftası’nı kutluyor!

12.02.2022
Apple, Kalp Sağlığı Haftası’nı kutluyor!


Apple son yıllarda gizliliğin yanı sıra esenlik mevzusunda fazlaca ciddi adımlar atıyor. Bilhassa Apple Watch ile EKG çekmekten, kandaki oksijen oranını ölçmeye ve kalp krizi ihtimallerini ortaya çıkarmaya kadar kullanıcılara birçok yararlı hizmet sunan Apple, Kalp Sağlığı Haftası için harekete geçti.

Bu kapsamda içinde bulunduğumuz Şubat ayında kalp sağlığıyla ilgili yeni kaynaklar sunan Apple, geçtiğimiz yıl süresince çözümleme edilen yaşam seçimi trendlerini de paylaştı.

Apple Watch Series 7 kutu açılışı!


Apple Watch Series 7 kutu açılışı!

iPhone 13 modelleri ile karşımıza çıkan Apple’ın yeni akıllı saati Apple Watch Series 7 modelini kutusundan çıkardık.

Apple servisleri Kalp Sağlığı Haftası’na odaklandı!

Apple Watch kullanıcılarının motivasyonlarını koruması için yeni bir Kalp Sağlığı Ayı Aktivite Yarışması sunuluyor. Yarışma fitness düzeyi ne olursa olsun herkesi, hususi bir ödüle haiz olmak için 14 Şubat’ta Egzersiz halkalarında 30 dakikayı tamamlayarak sağlığına öncelik vermek için teşvik ediyor.

Gene 14 Şubat’tan itibaren kullananların ödüle haiz olmalarına ve etken kalmalarına destek olabilmek için Fitness+’ta hususi bir bölümde yer alacak 30 dakikalık enerji verici antrenmanlar kullanıcıları haftalık egzersizlerini tamamlamaları için motive edecek.

Apple Books kalp bilimi, duygusal esenlik ve sağlıklı beslenme üzerine kitaplar dahil olmak suretiyle kalp sağlığına odaklanan bir kitap koleksiyonu sunuyor. Apple TV uygulamasında izleyiciler için kalp hastalıkları, kalp bilimi ve sağlıklı yaşam üzerine filmler ve programlar yer ediniyor.

Ve dinleyiciler, Apple Podcasts’te hususi olarak derlenmiş ve tıp uzmanlarını konuk eden bir ekip popüler podcast’e Göz At sekmesinden erişerek sağlıkları hakkında daha oldukça informasyon edinebiliyor.

“Apple’da, insanların sağlıklarıyla ilgili informasyon sahibi olmalarını sağlayabildiğinizde sağlıklarının gidişatını da değiştirebileceğinize inanıyoruz.” diyen Apple COO’su Jeff Williams, sözlerine şöyleki devam etti;

“Kalp sağlığınızı koruyabilmek için bütünsel bir yaklaşım gerekiyor. Bu, Apple Watch’un ilk neslinden bu yana kalp atış hızına ek olarak aktivite ve antrenman uygulamaları da ilave ederek odaklandığımız bir mevzu.

Günümüzde her yaştan insan sağlıklı yaşam hakkında daha oldukça informasyon edinmek ve kişisel hedefleri doğrultusunda çalışmak için ürün ve servislerimizi büyük bir keyifle kullanabiliyor.”


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.