Apple, kaybolan AirPods bulma şekilleri paylaştı

07.01.2022
Apple, kaybolan AirPods bulma şekilleri paylaştı


AirPods şeklinde kulaklıklar, tamamen kablosuz olmaları sebebiyle kullanım kolaylığı sağlıyor. Neredeyse bir hap boyutunda olduğundan fazla yer kaplamayan kablosuz kulaklıklar hem de yanında verilen şarj kutusu yardımıyla de bir yerden başka bir yere kolayca taşınabiliyor.

Yalnız başta AirPods olmak suretiyle kablosuz kulaklıkların hala tam anlamıyla çözülemeyen bir problemi var; kaybolduğunda bulamamak. Apple; AirTag, iPhone, iPad şeklinde ürünlerinin dahil olduğu ekosistemi için geliştirdiği ‘Bul’ ağı yardımıyla kaybolma derdini çözse de, bazı senaryolarda bu yöntem bile maalesef işe yaramıyor. Şirket bu mevzuda kullanıcılara rehberlik edecek kısa bir video yayınladı.

2022 Apple Bahar Etkinliği bize ne gösterecek?


2022 Apple Bahar Etkinliği bizlere ne gösterecek?

Apple’ın her senenin başlangıcında göstermeye başladığı yeni aygıt ve hizmetlerini özetlerken 2022’de bizleri neler beklediğini anlattık.

Kaybolan AirPods bulma şekilleri

Resmi Apple Destek kanalı, YouTube’da “Kaybolan AirPods’unuzu iyi mi bulabilirsiniz?” başlıklı bir video paylaştı. Daha ilkin iPhone’u verimli kullanmak için 10 ipucundan bahsetmiş olduğu bir video da yüklemişti.

Tekini yada ikisini birden kaybettiğiniz AirPods kulaklığı bulmak için bir Apple cihaza ihtiyacınız olacak. Bundan dolayı anlatılan yöntemler Apple’ın ‘Bul’ uygulaması vasıtasıyla yapılıyor ve bu uygulama da yalnızca iPhone, iPad, Mac şeklinde aygıtlarda çalışıyor.

SDNShiftdelete.net

1. Yöntem

Kaybolan AirPods, AirPods Pro yada AirPods Max’i bulmak için iPhone’daki Bul uygulamasını açın ve Cihazlar kısmına girin. Kaybettiğiniz AirPods, 1. yada 2. nesil ise bir yol tarifi düğmesi görmüş olacaksınız. Buna tıkladığınızda Bul uygulaması kulaklığınızın malum son konumunu karşınıza çıkaracak.

Eğer AirPods Pro, AirPods Max yada 3. nesil AirPods kaybettiyseniz ve kulaklıklar Bluetooth menzilinin dışındaysa; gene Bul uygulamasında malum son konumunu görebileceksiniz. Yalnız kulaklık Bluetooth menzilindeyse bu sefer direkt tam konumunu tespit edebileceksiniz.

openhaystack-apple-bulu-acik-kaynakli-hale-getirdi

Bul tuşuna bastığınızda iPhone’unuz otomatikman kulaklığa bağlanacak ve sizi cihazın konumuna doğru yönlendirecektir. Bununla beraber AirPods’un her birini değişik yerlerde kaybettiyseniz ayrı ayrı da bulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereksinim duyulan tek şey; ekranda sol AirPod için L, sağ için R butonuna dokunmaktır.

AirPods Pro ve 3. nesil AirPods daha kolay bulunabiliyor

Eğer AirPods Pro yada 3. nesil AirPods’u kaybettiyseniz, Yitik Modu yardımıyla daha kolay bulabilirsiniz. Bul uygulamasını açın ve kulaklığınıza tıklayıp “Kayboldu” düğmesine basın. Bunu yaptığınızda aygıt otomatikman yitik moduna geçecek, konumu tespit edilir edilmez size bildirilecektir.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/12/AirPods-kulakliklar-Android-telefonda-nasil-kullanilir-3.jpg?resize=1170%2C658&ssl=1

Ek olarak kulaklıklar Apple Kimliğinize bağlı olduğundan biri sizden habersiz kullandığında gene Yitik Modu yardımıyla bunu anlayabileceksiniz. Herhangi bir nedenle AirPods’u Bul ağından çıkarmak istiyorsanız, “Bu aleti kaldır” butonuna basmanız kafi. Yalnız kulaklığı ağdan kaldırdıktan sonrasında buradaki şekilleri kullanarak yeniden bulamayacağınızı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.