Apple, kendi oyun konsolunu geliştiriyor olabilir

25.01.2022
Apple, kendi oyun konsolunu geliştiriyor olabilir


Geçtiğimiz hafta içinde Microsoft’un tam 68 milyar dolara Activision Blizzard’ı satın alması, oyun dünyasında taşları bir kez daha yerinden oynattı. Microsoft’un hamlesine karşı bilhassa Sony’nin yapacakları merakla beklenirken, Apple da konsol savaşlarına sürpriz bir duyuruyla katılmaya hazırlanıyor olabilir.

Apple’a yakın kaynaklardan gelen yeni dedikodulara gore dev şirket, kendi geliştirdiği bir video oyun konsolunu oldukca kısa sürede duyurabilir. Apple’ın bilhassa Microsoft’un son hamlesi sonrası, oldukca geç olmadan video oyun sektöründe söz sahibi olacak konuma gelmeyi düşündüğü düşünülüyor.

Apple’dan iPhone 15 için önemli değişiklik!


Apple’dan iPhone 15 için önemli değişiklik!

Apple’ın iPhone 15 serisi ile ekran üreticileri içinde önemli bir değişiklik yapacağı iddia edildi. İşte ayrıntılar…

Apple, 2022 senesinde konsol piyasasına girebilir

Windows Central’da vazife icra eden Jez Corden, The Xbox Two isminde podcast’te yapmış olduğu açıklamalarla Apple’ın video oyun konsoluna girmeyi planladığını belirtti. Corden, bir süredir Apple’ın konsol piyasasına girmek için çeşitli çalışmalarda bulunduğunu duyduğunu, bununla birlikte Xbox departmanında çalışan bir ekip mühendisleri de bünyesine kattığını söylemiş oldu.

apple dördüncü çeyrek geliri

Windows Central muhabiri, bu dedikoduları oldukça uzun bir süredir duyduğunu, buna karşın kısa sürede Apple’a oldukca daha yakın kaynaklardan onayladığını deklare etti. Corden, Apple’ın video konsol geliştirdiğine nerede ise kati gözüyle baksa da konsolun sanal gerçeklik (VR) odaklı yada destekli olup olmadığını neredeyse bilmiyor.

Bir tek Apple’ın bir süredir sanal gerçeklik gözlüğü geliştirdiğine dair de dedikodular olduğu düşünülürse konsolun bir halde VR desteğine haiz olacağı söyleniyor. Apple cephesinden gelen son dedikodu ise firmanın konsol için bir metaverse entegrasyonu da düşündüğü yönünde…

Apple, tarihinin en geniş yeni ürün şovuna hazırlanıyor


Apple, tarihinin en geniş yeni ürün şovuna hazırlanıyor

Apple’ın bu senenin ilk etkinliği düzenleyeceği zamanlara yaklaştık. Peki teknoloji devi hangi ürünlerini hazırlıyor?

Her ne kadar Apple, 1976 senesinde kurulduğu günden beri video oyun sektörüne soğuk kalmış olsa da bugün seçilen zamanlama oldukça manidar. Apple’ın PlayStation 5, Xbox Series X ve Nintendo Switch benzer halde ekolojik döngüsünün başlangıcında olan rakiplere haiz olduğu düşünülürse, geliştirilen bu konsolun VR odaklı, daha oldukca dijital içeriklere odaklanan ve ‘casual’ diye adlandırılan oyuncu kitlesine hitap edeceği söyleniyor.

Peki sizler bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.