Apple ve Samsung içinde sürpriz OLED ekran anlaşması

04.03.2022
Apple ve Samsung içinde sürpriz OLED ekran anlaşması


Samsung ve Apple teknoloji dünyasında güçlü bir rekabet içinde olsa da bu, iki büyük üretici arasındaki ortaklıkları engellemiyor. Güney Kore’de ortaya çıkan yeni iş birliği, bilhassa Apple’ın gelecekteki cihazları için kullanmak istediği ekranları ele alıyor.

Kore’den gelen yeni raporlara nazaran Samsung, Apple için yeni bir OLED ekran teknolojisi üstünde çalışıyor. Raporlar, buna “two-stack tandem” adını veriyor ve vizyonun iPad, iMac ve MacBook’a yönelik üretileceğini ifade ediyor.

Galaxy A53 5G ve A73 5G’nin tanıtılacağı Samsung etkinliği için tarih!


Galaxy A53 5G ve A73 5G’nin tanıtılacağı Samsung etkinliği için tarih!

Galaxy A53 5G ve Galaxy A73 5G modellerinin tanıtılması beklenen Galaxy Awesome Unpacked Samsung etkinliği için tarih ortaya çıktı.

Samsung yeni OLED ekranını Apple için üretecek

Yeni OLED paneller, çift katman yardımıyla maksimum parlaklığın artmasına ve bataryanın daha uzun ömürlü olmasına izin verecek. Tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve otomobiller için tasarlanacak yenilikçi OLED vizyonun, üst üste binen ışık emisyonu için iki alt tabakadan oluşacağı açıklandı. 2024 ile 2025 içinde Apple’a teslim edilebilecek bu açık oturum, ilk olarak iPad Pro’da yer alabilir.

Two-stack tandem” isminde bu değişen değişen teknolojinin ekran için sunmuş olduğu ana avantajlar, panelin sırasıyla iki ve dört katına çıkabilen parlaklığı ve daha uzun ekran süresidir. Bir tek kaynağa nazaran Samsung’un bu “two-stack” (yada iki katman) panellerini üretirken karşılaşmış olduğu bazı problemler var: üretim maliyetleri ve renk doğruluğu.

Apple, Samsung’un Tandem’in kısaltması olarak “T” serisi adını verdiği bu açık oturum serisinin en önemli müşterilerinden biri olsa da, T1 ekranlarının Apple’a hususi olamayacağını belirtmek gerekiyor. Doğrusu ilk T1 kod adlı ekran, Samsung Electronics ürünüyle bile piyasaya sürülebilir.

galaxy note

Rapor ek olarak Samsung T1 vizyonun otomotiv sektöründe de ihtimaller içinde kullanımından söz ediyor, yalnız bu mevzunun detayına girilmiyor. Yenilikçi paneller Apple’ın, merakla beklenen Apple Car ürünü için bir fırsat olabilir.

T1 ekranının seri üretiminin gelecek yıl başlaması ümit ediliyor. Bir tek Apple, teknolojik yenilikleri tüm kullanıcılarına sunma mevzusunda daima oldukca davranışlarında ölçülü davrandı, bu yüzden iPad’lere T2 isminde ikinci nesil ekranın yerleştirileceği düşünülüyor.

Peki ya sizce Samsung yeni OLED ekranını Apple’a satarak doğru mu yapıyor? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.