Apple ve Samsung rekabetinde kazanan belli oldu!

04.02.2022
Apple ve Samsung rekabetinde kazanan belli oldu!


Her çeyreğin sonunda halka açık firmalar, gelir ve gider raporlarını yayınlar. Gösterilen bu raporlar aslına bakarsak firmanın yatırımcılarına hitap etse de biz teknoloji insanları, bu raporlardan büyük anlamlar çıkarabiliyoruz. Gösterilen yeni rapor ile Apple ve Samsung arasındaki rekabetin 2021’deki kazananı belli oldu. İki şirket de 2021’in dördüncü çeyreğine ilişik kazanç raporlara deklare etti ve satılan […]

Her çeyreğin sonunda halka açık firmalar, gelir ve gider raporlarını yayınlar. Gösterilen bu raporlar aslına bakarsak firmanın yatırımcılarına hitap etse de biz teknoloji insanları, bu raporlardan büyük anlamlar çıkarabiliyoruz. Gösterilen yeni rapor ile Apple ve Samsung arasındaki rekabetin 2021’deki kazananı belli oldu.

İki şirket de 2021’in dördüncü çeyreğine ilişik kazanç raporlara deklare etti ve satılan aygıt sayısına gore bir kazanan gösterebiliriz.

‘Ucuz’ iPhone SE 2022’nin fiyatı ortaya çıktı!


‘Ucuz’ iPhone SE 2022’nin fiyatı ortaya çıktı!

Sızıntılarıyla sık sık gündeme gelen uygun fiyatlı iPhone SE 2022 fiyatı belli oldu. Peki fiyatı hakikaten uygun mu? İşte detaylar

Apple, üst segmentte Samsung’a bir çelme daha taktı

Bu iki dev üreticiyi kıyaslamadan ilkin önemli bir noktaya dikkat çekmeliyiz. Apple, yılda bir premium aygıt piyasaya sürüyor ve iki yılda bir gelen iPhone SE haricinde uygun fiyatlı telefon üretmiyor. Yalnız Samsung, yıl süresince her insana hitap edecek akıllı telefonlar tanıtıyor. Bu yüzden iki firmanın bir tek üst segment akıllı telefonlarla rekabet ettiğini söylemeliyiz.

Samsung ve Apple

2021 senesinde, 2020’ye gore yüzde 3.2 daha azca iPhone satılmış olsa da Apple son sayılara gore üst düzey telefon pazarında başı çekiyor. Apple şu anda premium segmentteki pazarın yüzde 79’unu oluşturmakta. Esasen firmanın 2021’in dördüncü çeyreğinde tüm zamanların gelir rekorunu kırması da buna dayanıyor. 2020 senesinde Samsung, premium segmentin yüzde 29’una haiz olsa da 2021’de bu oran yüzde 21’e düşmüş oldu.

Bu düşüşün ardındaki nedenin 5G olduğuna inanılıyor. Apple artık 5G teknolojisini bir standart haline getirdi. Hatta Mart ayında tanıtılması ihtimaller içinde olan iPhone SE 3’te de 5G desteğinin olacağı söyleniyor. Markanın 5G’ye olan kararlılığı, iPhone’u uzun ömürlü hale getiren bir başka özelliği haline gelmiş durumda.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.