Apple Watch Series 8’den sensör ve pil sürprizi

30.12.2021
Apple Watch Series 8’den sensör ve pil sürprizi


Apple Watch Series 7 ile tasarım mevzusunda hayal kırıklığına uğratan şirket, yeni modeli için çalışmalara başladı. Sızdırılan patente bakılırsa, Apple’ın bir sonraki akıllı saatinde kurma kolu yerine optik sensör kullanılacak.

Geçtiğimiz yıl, Apple Watch Series 7’nin köşeli tasarıma haiz olacağı iddia edildi. Series 6 benzeri tasarım ile tanıtılan model, birçok kişi tarafınca eleştirildi.

Apple, Watch Series 8’de optik sensör kullanılacak

Patently Apple, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nin yayınladığı patenti ortaya çıkardı. Bu hafta onaylanan patent, Apple Watch’ta bulunan Digital Crown’un kullanıcı hareketlerini algılayabilen optik sensör ile değişeceğini belgeliyor.

Apple, Watch Series 8'de optik sensör kullanılacak

Gösterilen patent, “Kullanıcı girişi için optik sensörlü saat” olarak tanımlanıyor. Ek olarak patent, Digital Crown’un çıkarılmasıyla birlikte Apple Watch’ta bulunan hareketli parça sayısını azaltılacağını gözler önüne seriyor.

Optik sensörler, kullanıcılar tarafınca meydana getirilen hareketleri sistem kontrolü için kullanmaya olanak sağlayacak. Kullananların Apple Watch arayüzünde daha süratli gezinmesine olanak tanıyan sensör, cihazın daha sağlam olmasında büyük rol oynayacak.

Patent detaylarına bakılırsa Apple, Digital Crown’un çıkarılmasıyla birlikte cihaza daha oldukca sensör ekleme imkanı olacağını belirtiyor. Kazanılan alan yardımıyla şirket, Apple Watch modellerinde daha büyük pil kullanabilecek.

Digital Crown, EKG’yi etkinleştiren bir elektrikli kalp sensörüne haiz. Gösterilen patent, yeni optik sensörlerin kalp atış hızını, solunum hızını, kandaki oksijen seviyesini, kan basıncını ve daha fazlasını ölçmek için kullanılabileceğini gösteriyor.

Sızıntılar, 2022’de tanıtılacak Apple Watch’un gerilim ölçme dahil birçok yeni esenlik özelliklerine haiz olacağını gösteriyor.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.