Apple Watch, watchOS 8.3 sonrası ciddi bir sorunla karşı karşıya – Teknoloji Pusulası

24.12.2021
Apple Watch, watchOS 8.3 sonrası ciddi bir sorunla karşı karşıya – Teknoloji Pusulası


Apple akıllı saatler için geçtiğimiz günlerde gösterilen watchOS 8.3 güncellemesi sonrası birçok yenilik ve hata düzeltmesi sunulmuştu. Buna karşın güncellemeyi icra eden Apple Watch sahipleri ciddi bir sorunla karşı karşıyalar. Bir ekip kullanıcılar, yeni güncelleme sonrasında saatlerini şarj edemediklerini rapor ettiler.

50 metreye kadar su geçirmeyen Vivo Watch 2 tanıtıldı


50 metreye kadar su geçirmeyen Vivo Watch 2 tanıtıldı

Geçtiğimiz yıl ilk akıllı saatini tanıtan Vivo, şimdi de 50 metreye kadar su geçirmediği söylenen cihazını duyurdu. İşte Vivo Watch 2!

Apple Watch, güncelleme sonrası şarj olmuyor

13 Aralık 2021 tarihinde gösterilen yeni watchOS güncellemesiyle düzeltilen birçok hatanın yanı sıra, veri ve sensör erişimini kaydetmek için Uygulama Gizlilik Raporu desteği ve bildirimlerin Farkındalık seanslarını kesmesine engel olan ciddi bir problem giderilmişti. Buna karşın bu güncelleme, getirmiş olduğu yeniliklerin yanı sıra ciddi de bir soruna sebep oluyor.

13 Aralık tarihinden beri Apple’ın kendi destek sayfaları ve Reddit vesilesiyle mevzu açan birçok kullanıcı, şarj sorunundan muzdarip durumda. Gönderilen raporlara nazaran, Apple Watch sahipleri, cihazlarını şarja taktıktan birkaç dakika sonrasında şarjın ansızın durduğunu belirtiyorlar. Bu aşamada akıllı saatlerini tekrardan başlattıklarında cihazın tekrardan şarj almaya başladığını, bir süre sonrasında da problemin gene başladığını söylüyorlar.

Her ne kadar şarj problemi çoğunlukla üçüncü parti şarj cihazlarında yaşansa da Apple’ın lisanslı şarj cihazıyla da sorun yaşayan kullanıcılar mevcut.

Yaşadıkları şarj problemi sonrasında değişik bir şarj aleti edinen Apple Watch sahiplerinin bir kısmı da probleminin devam ettiğini rapor ettiler. Bu aşamada eğer cihazınızı watchOS 8.3 sürümüne güncellediyseniz, problemi gidermek için yapabileceğiniz herhangi bir şey maalesef yok. Bu aşamada Apple’ın yeni güncellemeyi yayınlamasını beklemek yada birinci parti bir Apple şarj aleti deneyim etmek tavsiye edilen yegane çözümler içinde yer ediniyor.

Peki sizler güncelleme sonrası Aplle Watch cihazınızda benzer bir problem yaşadınız mı? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.