Apple, yeni bir patent aldı

02.02.2022
Apple, yeni bir patent aldı


Apple yeni teknolojilerini geliştirmeye devam ediyor. Bu aşamada ürünlerindeki fizyolojik düğmeleri ve kontrolleri değiştiriyor. Salı günü, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, Apple’a ‘bir elektronik aygıt için gizlenebilir giriş bölgesini’ kapsayan patent verdi. Patent, girdiyi algılamak için mikro delikler kullanan teknolojiyi açıklıyor.

Apple patentin amacının, bir cihazdaki girdileri algılamak için kullanılan büyük düğmeler, tuşlar ve mekanik olarak çalıştırılan yapıların ortadan kaldırılması bulunduğunu söylüyor. Bunun temel sebebi, geleneksel girdi öğelerinin esneklikten yoksun olmasından geçiyor.

Apple, tablet satışlarında rakiplerine fark attı!


Apple, tablet satışlarında rakiplerine fark attı!

Araştırma şirketi IDC, 2021’de tablet satışlarına yönelik bir araştırma içinde ne olduğu yayınladı. Araştırmada Apple’ın belirgin üstünlüğü göze çarptı.

Apple, gereksiz düğmeleri ortadan kaldırıyor

Apple, mevcut duruma cihazın dışına bir giriş yüzeyi ilave ederek çözüm üretiyor. Etkin durumdayken, bu mikro delikler bir giriş bölgesini aydınlatmak için sanal anahtarları, düğmeleri ya da bildirim grafiklerini görüntüleyebiliyor.

Patent, giriş bölgelerinin aydınlatılmadığında görsel olarak algılanamayacağını söylemiş oldu. Buradaki amaç, bu bölgeler kullanılmadığında görünmez kalması oluyor.

apple-yeni-bir-patent-aldi

Şirket, bir tuşun ya da düğmenin dokunsal tepkisini simüle etmek için dokunsal bir bölümle de yapılandırılabileceğini söylüyor. Bu girdi katmanı bununla birlikte cam, seramik, plastik yada bunların kombinasyonundan yapılmış yarı saydam bir katman içerebilir.

Patent metninin bazı kısımları Watch‘u tarif ediyor. Gene de, patentte hem iPhone, Apple Pencil hem de MacBook cihazlarına uygulanan mikroperforasyon teknolojisini gösteren sayılar var.

Sizler Apple‘ın yeni patenti hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.