Apple’da çalışmak için gereksinim duyulan 4 kriter!

04.10.2022
Apple’da çalışmak için gereksinim duyulan 4 kriter!


Apple CEO’su Tim Cook, Apple Store’ları, şirket ofislerini ve daha fazlasını ziyaret etmek için Avrupa’ya bir ziyaret gerçekleştirmiş oldu. Başarıya ulaşmış iş insanı, Napoli Federico II Üniversitesi’nden de İnovasyon ve Internasyonal Yönetim alanında fahri yüksek lisans derecesi aldı.

Apple CEO’su aradıkları meziyetleri deklare etti

Üniversitede derecesini aldıktan sonrasında Cook, öğrencilerle de bir söyleşi gerçekleştirmiş oldu. Öğrencilere, iş hayatındayken etraflarındaki dünyayla ilgilenmelerinin şart bulunduğunu söyleyen Apple CEO’su Tim Cook, başarı elde etmek için çalışanlarda olması gereksinim duyulan 4 önemli özelliği de dile getirdi.

Apple, TikTok videosu yüzünden üst düzey yöneticiyi kovdu!


Apple, TikTok videosu yüzünden üst düzey yöneticiyi kovdu!

Teknoloji devi Apple, viral olan bir TikTok videosu yüzünden üst düzey yönetici Tony Blevins’i kovdu. İşte detaylar

Çalışanlarda aradıkları dört özelliği belirten Tim Cook, bu mevzuda ileride Apple’da çalışmak isteyenlere de ipuçları verdi. Apple CEO’su şirketlerinde yer vermek için çalışanlarında iş birliği, yaratıcılık, merak ve uzmanlık özelliklerinin yer alması gerektirme ettiğini belirtti.

Apple, TikTok videosu yüzünden üst düzey yöneticiyi kovdu

İş birliği

Cook, iş birliğinin Apple’da yeni çıkan ürünler yaratmak için tehlikeli netice bulunduğunu söylemiş oldu. Bireysel katkıların hakikaten oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Apple CEO’su bir tek birlikte çalışan küçük ekiplerin inanılmaz şeyler yapabildiklerini beyan etti. Cook, bu yüzden çalışanlarında iş birliği kabiliyeti aradıklarını söylemiş oldu.

Yaratıcılık

Yaratıcılık, Apple’da çalışmak için lüzumlu olan bir diğeri özellik olarak ortaya çıkıyor. Daima değişik düşünen insanları aradıklarını belirten Cook, probleminin çevresinde dolaşacak ve ona değişik açılardan bakabilecek yaratıcı kişilerin Apple’da yeri bulunduğunun altını çizdi.

Merak

Apple için “aptalca sorular” olmadığını ifade eden Tim Cook, fazlaca sual sormanın meraktan geldiğini ve bu da aradıkları şey bulunduğunu dile getirdi. Apple CEO’su, bir insanoğlunun çocuk benzer şekilde sorular sormasını ve karşısındaki kişiyi düşünmeye itmesinin oldukça kıymetli bulunduğunu düşündüğünü söylemiş oldu.

Uzmanlık

Apple çalışanlarının kendi alanlarında uzman olmaları gerektirme ettiğini vurgulayan Cook, bu mevzuda kişinn eğitiminin ve iş tecrübesinin önemine vurgu yapıyor. Herhangi bir sektörde işe alım yaparken, o kişinin eğitimine ve iş tecrübesine baktıklarını aktaran Tim Cook, bu özelliğin oldukça önemli bulunduğunu altını çiziyor.

Coo işe alımlar esnasında bu dört özelliği geçmişten bu yana aradıklarını ve bundan sonrasında da bu formülü kullanmaya devam edeceklerini deklare etti. Peki siz Apple CEO’sunun işe alım için aramış olduğu kriterler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.